/nbsp;
Objavljeno: 09. 09. 2015 - 1:18

09. 09. 2015.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb vratili su se iz bjeloruskog Bresta gdje su u nedjelju 06. rujna, u sklopu 02. kola SEHA Gazprom lige, svladali domaći Meshkov Brest rezultatom 24:21 (12:12). Osim vrijedna tri boda hrvatski rukometni prvaci vratili su se i sa četiri zaražena igrača kojima  će nakon tretmana u bjeloruskoj bolnici daljnja pomoć i pretrage biti pruženi u Vinogradskoj bolnici u Zagrebu.

Filip IvićDomagoj PavlovićLuka  Stepančić i Leon Šušnja u srijedu 09. rujna u Vinogradskoj će bolnici primiti dodatnu infuziju i obaviti detaljne pretrage ne bi li se ustvrdilo do kakve je zaraze došlo za vrijeme boravka u bjeloruskom Brestu.

Zbog zdravstvene desetkovanosti rukometaša Prvog plinarskog društva  Zagreb odgođena je i utakmica 03. kola  SEHA  Gazprom lige u kojoj  je hrvatski prvak u subotu 12. rujna u varaždinskoj Areni trebao ugostiti makedonski Vardar. U ovom  trenutku još nije potvrđen datum odigravanja spomenute utakmice.

• Sigurno da ćemo tu utakmicu odigrati u Varaždinu jer su nam prijatelji iz Varaždina izašli u susret sa svojom dvoranom u trenutku kada nismo imali gdje odigrati utakmicu s Vardarom. Ne znamo točno kada će se odigrati susret s Vardarom, ali u ovome trenutku je najvažnije da nam se četvorica bolesnih igrača što prije vrate zdravi i odmorni – poručio je direktor Rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb Ante  Ančić.

Prva sljedeća utakmica PPD Zagreba na rasporedu je u četvrtak 17. rujna kada će rukometaši hrvatskog prvaka u sklopu 01. kola EHF Lige prvaka ugostiti njemački THW Kiel.

Domagoj Pavlović