Antun Smiljanić angažiran za rad s mladim i perspektivim igračima PPD Zagreba
Objavljeno: 25. 02. 2020 - 3:50

Uprava rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb je dogovorila suradnju s istaknutim i provjerenim stručnjakom g. Antunom Smiljanićem koji će individualno raditi s perspektivnim mladim rukometašima kluba. Tako se ukazala prilika da mladi igrači koji brzo uđu u profesionalni sport i zajedničke treninge s ekipom, na ovaj način mogu usavršavati tehničko-taktičke segmente igre potrebne za izvedbu na visokom nivou.

  • Ja sam i počeo trenirati rukomet kao klinac u rukometnom klubu Zagreb, a '78. i '79. su me počeli školovati kao trenera. Bio sam vrlo ambiciozan s mladima te sam htio napredovati kao mladi trener što sam najbolje uspio s Vilimom Tičićem jer sam htio uz njega učiti. Dosta dugo sam ostao u ženskom rukometu gdje sam i 'stvarao' najviše igračica. Krenuti od nule i stvarati mlade igrače je mukotrpan i dugoročan posao. Danas je rukometni klub Zagreb veliki magnet za sve igrače a za one mlađe bi trebao biti najveći motiv. Samim time Zagreb treba imati najbolji stručni kadar koji radi s mladima da odškoluje tu djecu i mlade da budu vrhunski igrači. Uvijek sam imao motiv i cilj da radim s mladima, mogu reći i prioritet, a Zagreb je uvijek imao sluha i poklanjao je izrazitu pažnju radu s djecom. - uvodno je rekao g. Smiljanić, te nastavio;
  • Ukupno sam popratio preko 20 treninga svih dobnih skupina trenutno u rukometnom klubu Zagreb i mogu reći da imamo 22 izrazito talentirana rukometaša. U suradnji s upravom i po dogovoru s glavnim trenerom 1. ekipe g. Vujovićem smo dogovorili koji dečki će iz seniorke ekipe dolaziti na individualne treninge. Tek smo počeli i napravili svega dva treninga, ali s vremenom ću na individualnoj razini i s individualnim pristupom ući u svaki detalj i segment njihove igre. - zaključio je trener Smiljanić
  Povratak na sve vijesti