Barca premoćna za Zagrebaše
Objavljeno: 28. 09. 2019 - 10:39

U utakmici 3. kola VELUX EHF Lige prvaka, rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb u zadarskoj je Dvorani Krešimira Ćosića ugostio rukometni klub Barcelonu. U susretu vrijednome dva boda pobjedu je nakon šezdesetominutne dominacije odnijela izgledno kvalitetnija Barca. Španjolska momčad slavila je protiv Zagrebaša pred zadarskom publikom s 19:36 te ostavila hrvatskog predstavnika na dnu ljestvice s dosad još neosvojenim bodom u ovosezonskom izdanju najelitnijeg klupskog rukometnog natjecanja.

Na samom je početku bilo jasno da je Barca bolje otvorila utakmicu te da je u Zadar došla s namjerom da osvoji nove bodove Lige prvaka. Sukladno s ciljem španjolska je momčad ušla i u utakmicu, realizirala napad po napad te koncentrirano i strpljivo odgovarala na Zagrebove ideje za vrijeme obrane. S druge strane, igrači Veselina Vujovića nisu uspjeli u djelo provesti ono što je trener tijekom tjedna pred njih stavio, pa Barca već na poluvremenu bilježi prednost od nevjerojatnih +12 (9:21).

U drugom dijelu utakmice nastavlja se trend Barcine dobre igre, odnosno Zagrebove obilježene tehničkim greškama i bezidejnošću u napadu. Sve to protivnička momčad koristi ne bi li i dalje gradila svoju prednost. Tri gola Marina Šipića, Aleksandra Špendea, Zlatka Horvata i Damira Bičanića koji predvode Zagrebovu listu strijelaca nisu bila dovoljna da pariraju sjajno raspoloženom Gonzalu Perezu de Vargasu na vratima Barcelone. Gostujući vratar u subotnjoj je večeri zabilježio impresivnih 18 obrana. Radivoje Ristanović, na drugoj strani, osam je puta zaustavljao loptu. Najbolji među pobjedničkoj momčadi bili su Aleix Gomez Abello s osam, Lasse Bredekjaer Andersson sa šest, odnosno Aitor Arino Bengoechea, Victor Tomas i Dika Mem svaki s po pet pogodaka.

PPD Zagreb - Barca 19:36 (9:21)

PPD Zagreb: Ristanović 8 obrana, Jović; Šipić 3, Špende 3, Horvat 3, Stojnić 3, Bičanić 2, Ravnić 2, Hrastnik 2, Kosteski 1, Vlah, Bozic Pavletic, Gadza, Vistorop, Vekic, Hrstic, Jovic, Ristanovic

Barca: Perez de Vargas 18 obrana + 1 pogodak; Gomez Abello 8, Andersson 6, Arino Bengoechea 5, Tomas 5, Mem 3, Serdio Guntin 2, Palmarsson 1, Entrerrios 1, N'guessan 1, Pascual Garcia 1, Sorhaindo 1, Fabregas 1, Goncalves Dos Santos, Dolenec

Na red stigla SEHA liga!

Idući susret na rasporedu Zagrebaša je gostovanje u sklopu 3. kola SEHA - Gazprom lige. 01. listopada Lavovi putuju u Moskvu gdje će ih udomaćiti novopridošli član regionalne lige - Spartak. Ova je utakmica na rasporedu u utorak, 01. listopada u 19 sati uz izravan prijenos na programu Arena Sport televizije.

  Povratak na sve vijesti