Barcelona i ovog puta prejaka za Lavove
Objavljeno: 04. 11. 2017 - 8:37

Španjolski prvak FC Barcelona u šestom kolu EHF Lige prvaka u svojoj Palau Blaugrana dvorani ugostila je najbolje hrvatske rukometaše. Rukometaši PPD Zagreba nemaju lijepa sjećanja na istoimenu dvoranu, jer su prije tri sezone u četvrtfinalu EHF Lige prvaka doživjeli rekordni poraz od čak 22 gola razlike.

Odabranici Kasima Kamenice započeli su utakmicu s obranom 6-0. FC Barcelona dolazi do prvog pogotka u prvim sekundama utakmice, ali Žarko Marković zabija gol za 1:1, nakon čega je uslijedio val Barceloninih pogodaka kojima na kratko na kraj staje Stipe Mandalinić. Pri rezultatu 10:5 Kamenica je zvao time-out kako bi primirio igrače i dao naputke za nastavak utakmice. Zlatko Horvat u prvom poluvremenu zabio je oba sedmerca, te na ”veliki odmor” odlaze s rezultatom 17:8

Drugo poluvrijeme nam je danilo vrlo rastrčanu Barcelonu, te dva prekršaja koja ponovno dovode Horvata na crtu za sedam metara koji upisuje 100 postotni učinak (4/4).

Na isteku 47. minute pri rezultatu od -11 ( 26:15) Kasim Kamenica poziva time-out kako bi zaustavio crnu rupu kod svojih igrača. Nažalost ni minuta predaha nije urodila plodom. Pet minuta pred kraj utakmice svoj debi u EHF Ligi prvaka upisuje Tin Lučin. Debi je zapečatio na najbolji mogući način i to pogotkom s crte za sedam metara. Nažalost i nakon novih odigranih 60 minuta Lavovi nisu našli rješenje za jaku katalonsku momčad te je konačni rezultat 32:22

Svoje prve dojmove nakon novog poraza u Barceloni prvi je podijelio trener PPD Zagreba Kasim Kamenica koji je došao do zaključka kako je utakmica nažalost izgubljena u prvom poluvremenu te nadodao-  Upravo čega sam se i plašio, te  smo u reprezentativnoj pauzi odlučili za  neki program koji bi nam vratio fizičku spremnost, temeljniji individualni rad. Nismo se odlučili za igranje utakmice, isto tako u tom tjednu kada su nam se vratili reprezentativci smatrali smo kako će nas prva utakmica spojiti. Međutim to prvo vrijeme je iskočilo. Ono što je zabrinjavajuće je što nam se iz utakmice u utakmicu ponavlja da je na svakoj utakmici vratar protivničke ekipe igrač utakmice. Tako je i ovog puta Borko Ristovski bio prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme smo se malo sabrali gdje smo igrali malo slobodnije, međutim opet smo imali mnogo promašaja. Barcelona je bila u pravom pristupu, pravi sistem igre, te su igrači Barcelone svojim pristupom utakmici zasluženo pobijedili.

Igor Vori također misli kako je utakmica izgubljena u prvih 20 minuta igranja.

Promašili smo puno šansi, zicera. Ne mogu reći da je Barcelona igrala obranu nešto specijalno u prvom poluvremenu nego je jednostavno Borko ”spustio roletu” kako se to kaže. S druge strane što našom krivnjom, a ni golmani nažalost nisu bili danas na nivou kakvi su tijekom cijele sezone. To se odrazilo na jednu razliku od deset razlike u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme je opet krenulo  gdje smo mi u prvih deset minuta promašili tri, četiri zicera. Teško je tako igrati protiv bilo koje ekipe, a kamo li protiv ekipe kao što je Barcelona. Danas smo opet vidjeli nekakve pozitivne stvari , i to malo što je pozitivno da barem malo uspije zadržati  samopouzdanje koje nam je definitivno poljuljano. Počeli smo se plašiti duela, čistog zicera, šuta. Što prije to prebrodimo bit će nam lakše. Sigurno nitko nije očekivao da mi ovdje pobijedimo, ali priželjkivali smo dobar otpor. Jednostavno moramo u glavi izbaciti svu negativnost, napuniti se samopouzdanjem i bit će nam puno lakše. nastavio je Vori.

Najbolji u redovima bili su Horvat i Mandalinić te su obojica upisala pet pogodaka

Suci:  Stevann Pichon, Laurent Reveret ( oba Francuska)

Delegat : Ole Frudkjär Petersen ( Danska )

FC Barcelona: Perez de Vargas, Ristovski 12 obrana, Entrerrios Rodriguez, Sorhaindo 3, Arino Bengoechea, Rivera Folch 5, N'guessan 3, Syprzak 6,Hernandez Borges 1, Dolenec 2, Mem 4, Morros de Argila, Lenne 4,Palmarsson 1, Gomez Abello 1, Jallouz 2

PPD Zagreb: Skok 1obrana, Kastelic 5 obrana, Ž.Marković 2, Mrakovčić, Lučin 1 (1), Božić Pavletić, Kontrec 2, Vori 4, D.Marković, Horvat 5 (4), Šušnja, J.Valčić 2, Mandalinić 5, Hrstić, Vuglač 1, Bičanić

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb već u utorak 07. studenog  imaju novo gostovanje, ali ovog puta u sklopu sedmog kola regionalne SEHA-Gazprom lige gdje ih dočekuje Gorenje iz Velenja. Utakmica je na rasporedu od 20:45 sati uz izravan prijenos na Areni Sport 1.

  Povratak na sve vijesti