Bičanić o Nantesu: Dižu se iz godine u godinu, imaju iskusan roster i najbolje navijače u Francuskoj
Objavljeno: 18. 11. 2017 - 8:19

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 08. kola EHF Lige prvaka u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši gostovati kod aktualnih viceprvaka Francuske – rukometnog kluba HBC Nantes.

Prvi dvoboj uopće s uglednim francuskim prvoligašem na rasporedu je u nedjelju 19. studenog u prekrasnom zdanju sportske dvorane „Salle Sportive de la Trocardiere“ u Nantesu, s početkom u 17.00 sati.

Na put u Francusku trener PPD Zagreba Kasim Kamenica poveo je 17 igrača, dok su u Zagrebu ostali Arian Jović, Josip Ereš, Valentino Ravnić, kao i ozlijeđeni David Miklavčić, Domagoj Pavlović i Josip Vekić.

U posljednje vrijeme imao sam priliku pogledati četiri utakmice Nantesa, poraze u francuskom prvenstvu protiv Chambéryja i Ivryja te pobjede u Ligi prvaka protiv Wisle i Szegeda. Ti rezultati stvaraju utisak o različitim licima Nantesa, od prosječnih igara u domaćem prvenstvu do fenomenalnih u Ligi prvaka i to sugerira da im je Liga prvaka prioritet. Posebno je partija u Szegedu bila veličanstvena. Tandem vratara im je na vrhunskoj razini, isto tako na desnoj strani gdje su sjajni Španjolci te suradnja vanjske linije i pivota koja ostavlja posebno dobar dojam. Što se nas tiče, sigurno je da u svaku utakmicu ulazimo sa željom da pružimo maksimum, želimo doći do skalpa neke od visokopozicioniranih momčadi na tablici. Ozljede nam stvaraju velike probleme i momčadski trening u takvoj situaciji stvarno trpi, tako je bilo i pred utakmicu s Vardarom, a ništa bolje nije niti danas. Pokušat ćemo osposobiti što više igrača tako da bi na ta dva treninga u Nantesu bili kompletniji i pokušali doći do postavke igre koja bi se činila konkurentnom – poručio je uoči puta u Nantes trener PPD Zagreba Kasim Kamenica.

Nakon sedam odigranih kola hrvatski se prvak nalazi na sedmom mjestu skupine A EHF Lige prvaka, uz dve remija protiv IFK Kristianstada i Wisle Plock te pet poraza od MOL – Pick Szegeda, Rhein – Neckar Loewena, FC Barcelone Lasse i u dva navrata od aktualnih prvaka Europe – RK Vardara.

Francuski doprvaci, s druge su strane, upisali četiri pobjede protiv IFK Kristianstada, Wisle Plock i  u dva navrata protiv MOL – Pick Szegeda, domaći remi s Rhein – Neckar Loewenom, kao i dva gostujuća poraza od FC Barcelone Lasse i RK Vardara.

Nema se tu što puno reći, mi znamo što želimo u narednim utakmicama, pa tako i u ovoj u Nantesu. Želimo upisati dobar nastup u svim segmentima rukometne igre, želimo pokazati kako možemo igrati s ovakvim protivnicima. Dat ćemo sve od sebe i pokušati ostvariti dobar rezultat. Nije jednostavno, čekaju nas redom odlične momčadi, ali nećemo se predati – poruka je kapetana ekipe Zlatka Horvata, a svoju prognozu gostovanja na vrućem francuskom parketu dao je i Damir Bičanić – sa sedam godina iskustva igranja francuske prve lige daleko najpozvaniji da najavi ovu utakmicu.

Očekuje nas jako teška utakmica, protiv odlično posložene ekipe koja je posebno opasna pred svojim navijačima, Inače, upravo su njihovi navijači godinama dobivali i dobivaju nagrade za najbolje navijače u Francuskoj tako da nas i s tog aspekta očekuje izuzetno zahtjevan zadatak. Zanimljivo je prokomentirati posljednje četiri njihove utakmice. Upisali su poraze na domaćem planu protiv Chambéryja i Ivryja, a paralelno s tim neuspjesima imaju i dva gostujuća slavlja na teškim gostovanjima kod Wisle Plock i MOL – Pick Szegeda. Ne bih rekao da oni time poručuju kako im je Europa bitnija od domaćeg prvenstva, već sam više dojma da su olako ušli u utakmice s Chambéryjem i Ivryjem što ih je na koncu koštalo gubitka bodova. Što se same ekipe Nantesa tiče mogu reći da ih dobro poznajem. Oni su zajedno već nekoliko godina i rasli su iz sezone u sezonu tako da se danas mogu ravnopravno nositi s najvećim europskim imenima. Roster im je dosta iskusan, na svakoj poziciji imaju po dva odlična igrača, a dolaskom Kirila Lazarova dobili su dodatnu snagu i iskustvo na poziciji desnog vanjskog. Imaju odličan vratarski dvojac ispred kojega se kreće jedna jako agresivna 6-0 obrana i to je njihov veliki forte. U svakom slučaju čeka nas gostovanje jednako teško kao i ona u Skopju i Barceloni, ali nadam se da ćemo za razliku od tih dvoboja ovoga puta pokazati bolje izdanje i kući odnijeti bodove – kazao je u najavi susreta lijevi vanjski PPD Zagreba Damir Bičanić.

  Povratak na sve vijesti