Bomba Pavlovića za drugo finale SEHA Gazprom lige!
Objavljeno: 13. 04. 2018 - 9:58

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u polufinalnom su susretu SEHA Gazprom lige odmjerili snage s prvakom Slovenije – rukometnim klubom Celje Pivovarna Laško.

Najveći regionalni derbi bio je na rasporedu u 20.15 sati u ispunjenoj sportskoj dvorani Jane Sandanski, nakon što su nešto ranije rukometaši Vardara izborili svoje šesto finale SEHA Gazprom lige svladavši bjeloruskog predstavnika Meshkov Bresta.

Aktualni prvaci Europe i branitelji naslova SEHA Gazprom lige bili su uvjerljivi protiv bjeloruskog prvaka i na koncu su opravdali ulogu favorita upisavši pobjedu rezultatom 33:24 (17:14). U velikoj pobjedi domaćina sudjelovali su i hrvatski reprezentativci Igor Karačić s četiri, odnosno Luka Cindrić s čak šest pogodaka. Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Čupić postigao je četiri pogotka.

Sastavi…..

U sastavu hrvatskih prvaka nije bilo velikih iznenađenja u odnosu na posljednjih mjesec dana i nekoliko zadnjih utakmica. U makedonsku prijestolnicu nisu stigli već duže vrijeme ozlijeđeni Matej Hrstić i Mario Vuglač, a u Zagrebu su ostali i virozni Tin Lučin, odnosno treći vratar Ivan Vekić.

Uz trenera Zlatka Saračevića na klupi su bili i službeni predstavnik Božidar Jović, trener vratara Mario Kelentrić i fizioterapeut Damir Kajba. U Skopje je u sklopu šireg stručnog stožera doputovao i novi kondicijski trener prve ekipe hrvatskog prvaka Igor Blažinčić.

Kod Celjana situacija također nije bila idealna što se vidjelo i po tome da je slovenski prvak na klupi imao samo 15 igrača. Na put u Makedoniju nisu doputovali srednji vanjski Luka Mitrović, kružni napadač Kristian Bećiri, kao ni lijevo krilo Tilen Kodrin.

O utakmici…

Zagreb je bolje otvorio utakmicu te s dva pogotka Bičanića i isto toliko obrana Kastelica stekao dvostruku prednost već na samom početku.

Raspoloženom lijevom vanjskom hrvatskog prvaka ubrzo su se pridružili i organizator igre Josip Valčić te kapetan Zlatko Horvat, a protiv Celja sada već tradicionalno inspirirani Kastelic nastavio je braniti odlično.

Celjani su u toj prvoj dionici igre uspjeli u jednom trenutku smanjiti na minus jedan, ali do konca poluvremena trupe Zlatka Saračevića zbile su redove i najbolji hrvatski rukometaši na predah odlaze s viškom od tri pogotka razlike.

Imao je kapetan Horvat priliku da sa linije sedam metara dodatno povisi vodstvo Zagreba, ali trener gostiju Branko Tamše pogađa s izmjenom te je Aljaž Pantjar koji je ušao na obranu sedmerca umjesto Urbana Lesjaka, dobro pročitao namjeru Zagrebova kapetana i uspješno mu obranio sedmerac.

Zagrebaši otvaraju nastavak s dvije vezane tehničke greške, a na drugoj strani pogađa Mačkovšek. Srećom griješe i Celjani, pa na drugoj strani kontru pogađa Ravnić uz dvije minute isključenja za Gala Marguča. U igri sedam na sedam i bez golmana slovenski prvaci rade novu grešku, a Tinu Kontrecu nije problem pospremiti loptu u praznu mrežu.

U 39. minuti vidjeli smo sjajnu asistenciju Josipa Valčića za četvrti pogodak Leona Šušnje čime je Zagreb stegao prednost od čak plus pet (19:14), najveću do tada na utakmici. Minutu kasnije Domagoja Pavlović pogađa za 20:14, a trener Celja Tamše zove drugu minutu predaha.

Celjani smanjuju razliku na 21:18 petnaest minuta prije kraja, a trener Saračević umjesto Kastelica na gol šalje Ariana Jovića.

Pet minuta prije kraja stigli su Celjani na zaostatak od svega dva pogotka razlike (25:23), ali potom dvama pogocima Bičanića i Kontreca hrvatski prvak opet odlazi na plus četiri.

Borbeni Celjani uspjeli su smanjiti zaostatak na svega minus jedan (28:27), te je Zagreb u posljednju minutu susreta ušao s minimalnim vodstvom i napadom da riješi utakmicu.

Sudačke ruke bile su podignute, a odgovornost je već pomalo tradicionalno preuzeo Domagoj Pavlović koji je nakon jednog sjajnog okreta poslao „bombu“ pod prečku Aljaža Pantara. U posljednjih nekoliko sekundi brzim centrom do pogotka su stigli i Slovenci, ali gol s krila Jana Jurečića bio je dovoljan samo za minimalni poraz njihova prvaka.

Na koncu PPD Zagreb – Celje PL 29:28.

Igrač utakmice svakako je sa sedam pogodaka bio fantastični Domagoj Pavlović, a sjajnu partiju za PPD Zagreb pružili su i kapetan Zlatko Horvat s pet te Leon Šušnja i Damir Bičanić svaki s četiri pogotka.

Borba za plasman….

U nedjelju 15. travnja u utakmici za treće mjesto, koja je na rasporedu u 17.45 sati, snage će odmjeriti Meshkov Brest i Celje PL, dok će u velikom finalu, predviđenom za 20.15 sati, igrati Vardar i PPD Zagreb. Prijenos utakmica možete pratiti na programu Arene Sport 2.

PPD Zagreb – Celje PL 29:28 (14:11)

Jane Sandanski: 5 000 gledatelja

Suci: Slave Nikolov i Gjorgji Nachevski (Makedonija)

Delegati: Dragan i Marjan Nachevski (Makedonija)

PPD Zagreb: Jović 1 obrana, Kastelic 7 obrana; Mrakovčić, Božić – Pavletić, Kontrec 2, Vori, Marković, Horvat 5, Šušnja 4, J. Valčić 3, Medić, T. Valčić, Miklavčić 1, Ravnić 3, Bičanić 4, Pavlović 7

Celje PL: Lesjak 5 obrana, Panjtar 1 obrana; Vujović 1, Jurečić 2, Malus 3, Razgor 3, Suholežnik 1, Marguč, Grošelj 1, Slišković 1, Makuc 5, Anić 3, Dujshebaev, Mačkovšek 6, Mlakar 2

  Povratak na sve vijesti