Celje bolje od Zagreba u pripremnom klasiku!
Objavljeno: 13. 08. 2021 - 10:04

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb odigrali su prijateljsku utakmicu u Celju gdje su protiv istoimenog protivnika upisali poraz rezultatom 28:24 (13:10).

Za dvoboj u Sloveniji trener Ivica Obrvan nije mogao računati na lakše ozlijeđene Valentina Ravnića, Ivana Čupića, Luku Mrakovčića i Filipa Perića, dok kod ekipe domaćina zbog reprezentativnih obveza nije bilo Arsenija Dragaševića, Mitje Janca i Radojice Čepića.

Nakon jedanaestodnevnih visinskih priprema na Vlašiću, prijateljske utakmice s banjalučkim Borce te drugog dijela priprema u Zagrebu, rukometaši PPD Zagreba stigli su na prvu pravu provjeru u Sloveniju i u dvoboju sa starim rivalima pokazali nešto od onoga kako su se i koliko do sada spremili, iako je to još daleko od konačnog cilja kojemu teži trener Obrvan.

Na koncu dvoboja u dvorani Zlatorog može se spomenuti pojedinačni učinak kapetana Davida Mandića sa sedam pogodaka, dok su po tri dodali Zvonimir Srna i Davor Ćavar. Dino Slavić u prvom je poluvremenu upisao šest, dok je u nastavku Filip Ivić dodao pet obrana.

Kod domaćina najbolji su bili Gal Marguč sa sedam, odnosno bivši Zagrebaši Aleks Vlah i Žiga Mlakar sa šest i četiri pogotka.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb 52. je međunarodni rukometni TV turnir pobjednika Doboj 2021, koji će se održati od 17. do 21. kolovoza i na kojemu će uz najbolji hrvatski klub nastupiti i renomirani europski klubovi poput slovačkog Tatran Prešova, finskog Cocksa, srpske Vojvodine, slovenskog Kopera, te domaćih predstavnika Sloge iz Doboja, banjalučkog Borca, odnosno Izviđača iz Ljubuškog.

Celje PL – PPD Zagreb 28:24 (13:10)

Dvorana Zlatorog: Bez gledatelja

Celje PL: Bojić, Vujović, Gaberšek; Strmljan 3, Terzić, Mazej 1, Razgor, Cokan 3, Marguč 7, Poteko, Ivanković 2, Kodrin, Žabić 1, Mlakar 4, Vlah 6, Suholežnik 1

PPD Zagreb: Slavić 6 obrana, Ivić 5 obrana; Šipić, Vistorop 1, Ćavar 3, Mandić 7, Faljić, Klarica 1, Gojun, Srna 3, Klis, Kraljević 2, Musa 2, Sirotić, Matanović 1, Hrstić 1, Obranović, Leimeter 1, Grahovac 2

  Povratak na sve vijesti