Čudesna atmosfera u Areni - Zagreb u infarktnoj završnici slavio protiv Celja!
Objavljeno: 09. 03. 2017 - 8:47

Pred nešto više od 10,000 ljudi u sjajnoj atmosferi Arene Zagreb u posljednjoj utakmici grupnog dijela Lige prvaka palo je Celje 23:21. Zagreb je na ovaj način stigao na tek mali koračić od sljedeće faze najjačeg Europskog klupskog natjecanja. ‘Lavove’ su do pobjede predvodili Mandalinić, Horvat i Pavlović sa po 5 pogodaka.

U utakmici koja je bila od presudne važnosti za obe momčadi pritisku je od samog početka manje podlegao Zagreb. ‘Lavovi’ su već nakon 10 minuta imali prednost od 3 gola koju su uspješno održavali kroz prvih 30 minuta a na kraju i povećali do 14:10. Igra Zagreba ponovno je napadački profitirala ulaskom Domagoja Pavlovića – lopta je postala brža i obrana Celja počela je pucati. Zlatko Horvat i Stipe Mandalinić su u prvom dijelu napadački predvodili Zagreb dok je s druge strane istu ulogu imao sjajni Borut Mačkovšek koji je mrežu Zagrebaša zatresao čak 5 puta.

Drugo poluvrijeme donijelo je puno više zanimljivosti, skoro pa i reprizu utakmice za treće mjesto u Francuskoj prije 2 mjeseca. Zagreb je sjajnom igrom u prvom dijelu drugog poluvremena  stigao na čak +8, Arena je proključala, izgledalo je kao da je sve gotovo. Ipak, trener Celja Tamše povukao je svoj zadnji adut – nisku napadačku trojku Janc – Razgor – Malus kojoj nije puno nedostajalo da preokrene cijeli susret. Stigli su Slovenci sve do samo -1 što je bio točno i rezultat koji ih vodi u sljedeće kolo natjecanja ali slovenska senzacija nije se ponovila. Sjajno su finiširali Mandalinić i Horvat i slavlje je moglo početi. Uz zadnje naveden dvojac koji je pogocima odlučio susret a pogodili su svaki ukupno po 5 puta isto toliko dodao je i Pavlović. Urban Lesjak bio je režiser nevjerojatne završnice a utakmicu je završio sa 13 obrana. Janc i Mačkovšek pogodili su svaki po 6 puta za goste.

Zagreb je trenutno šesti, ne poziciji koja vodi dalje, te čeka nedjelju i rasplet skupine kada Vardar u Skoplju dočekuje Kristianstad. Ukoliko Zagreb želi dalje Kristianstad ne smije uzeti ni boda ‘Crveno-crnima’ u Makedoniji.

PPD ZAGREB – CELJE PIVOVARNA LAŠKO 23:21 (14:10)

PPD ZAGREB: Stevanović 6 obrana, Skok 4 obrane, 1 gol; Mrakovčić, Kontrec, Vori 2, Cingesar 1, Marković, Horvat 5(2), Šušnja, J. Valčić 1, Jotić, T. Valčić, Mandalinić 5, Miklavčič 3, Markoski, Pavlović 5. Trener Silvio Ivandija.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Lesjak 13 obrana, Gajič; Malus, Babarskas, Janc 6(1), Razgor 1, Marguč 3(2), Grošelj, Poteko 1, Zarabec 2, Kodrin, Mačkovšek 6, Mlakar, Dobaj, Žvižej 2, Bećiri. Trener Branko Tamše

Silvio Ivandija, trener PPD Zagreba:

Teškom borbom stigli smo do ove pobjede ali naravno pretjeranog veselja nema dok ne završi utakmica Vardar – Kristianstad. Pokazali smo dva lica, jednim nepotrebnim isključenjem dozvolili gostima da se vrate u utakmicu ali eto. Atomosfera je zaista bila sjajna, navijači su nas nosili zadnjih 7-8 minuta i zaista je poseban osjećaj igrati u ovakvoj atmosferi.

Branko Tamše, trener Celja PL:

Čestitam Zagrebu na pobjedi ali i našim igračima i navijačima na svemu što smo danas postigli. Zagrebu želim sve najbolje u nastavku natjecanja.

David Miklavčič, igrač PPD Zagreba:

Teška utakmica, nezivjesna. Dok smo bili smireni imali smo sve u svojim rukama ali na kraju neobjašnjivo pali i doveli utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Naravno, mjesta za slavlje nema dok ne završi utakmica između Vardara i Kristianstada.

Luka Žvižej, igrač Celja PL:

Čestitam Zagrebu. U prvom dijelu nismo bili na razini ali u drugom smo uhvatili val dobre igre i stigli jako blizu. Ovako nešto nikada nisam u životu doživio, jednostavno smo stigli do znaka stop u drugom poluvremenu kada smo se približili na -1! Mislim da ovako nešto ne čini dobro kvaliteti rukometa niti Ligi prvaka općenito ali tako je kako je. Želim Zagrebu sve najbolje, mislim da se u Makedoniji iznenađenje neće dogoditi. 

  Povratak na sve vijesti