Devetorica Zagrebaša na izbornikovom širem popisu za utakmice sa Srbijom
Objavljeno: 28. 03. 2019 - 10:55

Izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar objavio je širi popis igrača za kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo 2020. godine koje se održava u Austriji, Norveškoj i Švedskoj. Pred hrvatskim su reprezentativcima dvije utakmice protiv reprezentacije Srbije koje će se igrati u Beogradu i Zadru.

Na izbornikovom popisu nalazi se 28 igrača od kojih je čak devet Zagrebaša: Zlatko Horvat, Josip Božić Pavletić, David Mandić, Valentino Ravnić, Tin Kontrec, Matej Hrstić, Josip Vekić, Ivan Sršen i Lovro Jotić.  

Prvi dvoboj, kojem je domaćin reprezentacija Srbije, igra se 11. travnja s početkom  u 18 sati u dvorani Aleksandra Nikolića u Beogradu. Uzvratni dvoboj te susret četvrtog kola igra se tri dana kasnije, 14. travnja u 20:30 sati u dvorani Krešimira Ćosića u Zadru.

Podsjetimo, hrvatski su rukometaši u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine odigrali već dvije utakmice. U prvome su kolu pobijedili Švicarsku rezultatom 31:28, a u drugome su bili bolji od reprezentacije Belgije 30:25. Nakon odigrana dva susreta, Hrvatska je na vrhu skupine 2 s četiri boda, Švicarska ima dva, a Belgija i Srbija po jedan bod. Idući susreti kvalifikacija na rasporedu su u lipnju kada će hrvatski rukometaši 12. lipnja gostovati u Švicarskoj, a 15. lipnja  Hrvatska će biti domaćin reprezentaciji Belgije

Širi popis igrača za kvalifikacijske utakmice sa Srbijom:

1.MARIN ŠEGO, MOL-PICK SZEGED

2.FILIP IVIĆ, PGE VIVE KIELCE

3.MATEJ AŠANIN, LUDWIGSHAFEN

4.MORENO CAR, RK NEXE

5.5.ZLATKO HORVAT, RK PPD ZAGREB

6.JOSIP BOŽIĆ PAVLETIĆ, RK PPD ZAGREB

7.IVAN VIDA, RK NEXE

8.DAVID MANDIĆ, RK PPD ZAGREB

9.MANUEL ŠTRLEK, TELEKOM VESZPREM

10.VALENTINO RAVNIĆ, RK PPD ZAGREB

11.LOVRO MIHIĆ, ORLEN WISLA PLOCK

12.MARIN ŠIPIĆ, RK NEXE

13.ŽELJKO MUSA, SC MAGDEBURG

14.KRISTIAN BEĆIRI, RK CELJE PIVOVARA LAŠKO

15.TIN KONTREC, RK PPD ZAGREB

16.DOMAGOJ DUVNJAK, THW KIEL

17.MARKO MAMIĆ, PGE VIVE KIELCE

18.LUKA CINDRIĆ, PGE VIVE KIELCE

19.IGOR KARAČIĆ, RK VARDAR

20.MATEJ HRSTIĆ, RK PPD ZAGREB

21.ANTE GADŽA, RK NEXE

22.HALIL JAGANJAC, RK NEXE

23.LUKA STEPANČIĆ, PSG HANDBALL

24.JAKOV VRANKOVIĆ, GRUNDFOS TATABÁNYA KC

25.JOSIP VEKIĆ, RK PPD ZAGREB

26.IVAN SRŠEN, RK PPD ZAGREB

27.ŠIME IVIĆ, HC MESHKOV BREST

28.LOVRO JOTIĆ, RK PPD ZAGREB

  Povratak na sve vijesti