Dječaci A PPD Zagreba po drugi su put zaredom prvaci Hrvatske!
Objavljeno: 08. 06. 2019 - 10:40

Dječaci 2006. godišta i mlađi rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb osvojili su prvo mjesto na završnici prvenstva Hrvatske koje se održavalo u Umagu od 30. svibnja do 02. lipnja 2019. godine i time po drugi puta zaredom postali prvaci Hrvatske.

Na završni turnir prvenstva Hrvatske mladi su Zagrebaši doputovali pod stručnim vodstvom trenera Ivana Dragića te pomoćnih trenera Danijela Kramatića i Nine Markovića i fizioterapeutkinje Ivane Parlov.

Prvog dana turnira Zagrebaši su  uvjerljivo slavili protiv ekipe GRK Varaždina 1930 9:31 (6:16), a potom i protiv momčadi Zameta iz Rijeke rezultatom 5:25 (2:14).

Drugog dana turnira dječaci su svladali Ribolu Kaštelu s 24:16 (11:7), dok su u drugom dijelu dana bolji bili u utakmici protiv Osijeka čiji je konačni rezultat bio 6:23 (2:13).

Kao osvajači skupine A naši su dečki bili oslobođeni nastupa u osmini finala.

Četvrtfinale odigrano trećeg dana turnira donijelo je odmjer snaga s momčadi Poreča koju je zagrebačka momčad nadjačala rezultatom 19:10 (10:3).

U polufinalu Zagreb se susreo s gradskim rivalom – Dubravom – a ishod utakmice pripao je s 23:14 (14:8) Zagrebašima.

Posljednji dan pred Laviće je stavio finale. U dvorani Marije i Line u nedjelju su u 14 sati u utakmici za prvo mjesto na teren izašli PPD Zagreb i Trsat, a na koncu 60 minuta pobjedu susreta te samim time i naslov prvaka Hrvatske izborila je Zagrebova momčad.

U najboljoj sedmorci turnira iz redova PPD Zagreba uvršteni su kružni napadač Stjepan Gajšak, lijevi vanjski Franko Skazlić te desno krilo Petar Šprem. Franko Skazlić odnio je i titulu najkorisnijeg igrača turnira (MVP), a najboljim je trenerom sa stopostotnim učinkom u susretima proglašen trener PPD Zagreba Ivan Dragić.

Valja naglasiti kako igrači Ivana Dragića ne bilježe izgubljeni susret još od jeseni 2017. te su upisali pobjede protiv svih momčadi iz iste kategorije na svim turnirima 2006. godišta.

Konačni poredak:

1. RK "PPD ZAGREB"

2. RK "TRSAT"

3. MRK "DUGO SELO"

4. RK "DUBRAVA"

5. RK Š.R. "KARLOVAC"

6. RK "POREČ"

7. RK "SOLIN"

8. RK "KOPRIVNICA NOA"

9. GRK "VARAŽDIN 1930"

10. RK "RIBOLA KAŠTELA"

11. RK "IVANČICA IVANEC"

12. RK "VIRO VIROVITICA"

13. RK "ZADAR 1954"

14. RK "RUDAR"

15. RK "ZAMET"

16. RK "OSIJEK"

17. RK "POŽEGA"

18. RK "DARUVAR"

19. RK "VALPOVKA"

20 RK "HRVATSKI DRAGOVOLJAC"

  Povratak na sve vijesti