Dječaci B uvjerljivo osvojili naslov prvaka Hrvatske!
Objavljeno: 04. 06. 2018 - 1:01

Dječaci B rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb osvojili su prvo mjesto na završnici prvenstva Hrvatske koje se održavalo u Koprivnici od 31. svibnja do 03. lipnja.

Pod stručnim vodstvom trenera Ivana Dragića, s kojim su na klupi još bili pomoćni trener Nino Marković te fizioterapeutkinja Ivana Parlov, dječaci rođeni 2006. godine i mlađi u finalnom su susretu svladali ekipu Ivančice Ivanec rezultatom 19:15 (10:7).

Prvog dana turnira koji je započeo prošloga četvrtka, mladi su Zagrebaši svladali ekipu Trogira 23:6 (13:2) te momčad Viro – Virovotica rezultatom 23:11 (12:3).

Drugoga dana turnira Lavići su bili bolji od ekipe Valpovke 30:5 (15:3) te nešto kasnije ekipu Pećina rezultatom 26:8 (13:4).

Kao prvoplasirani iz Skupine C naši su dečki bili oslobođeni nastupa u osmini finala, a trećega dana turnira u četvrtfinalu odmjerili su snage s ekipom Trsata i svladali ih rezultatom 17:4 (6:3).

Polufinalni turnir donio je i uvjerljivu pobjedu nad prošlogodišnjim prvakom - RK Rudarom - i to rezultatom 17:7 (7:4).

U velikom finalu, podsjećamo, bili smo bolji od Ivančice Ivanec rezultatom 19:15 (10:7).

U najboljoj sedmorci turnira našli su se lijevo krilo Ivor Vidović, lijevi vanjski Franko Skazlić te kružni napadač Stjepan Gajšek. Najboljim trenerom sa sedam je pobjeda iz isto toliko utakmica izabran trener PPD Zagreba Ivan Dragić.

O dominaciji ove Zagrebove generacije dovoljno govori podatak da su igrači Ivana Dragića u regularnom dijelu prvenstva (26 utakmica) poraženi samo jednom i to na gostovanju u Rudama.

Poredak:

19. RK Pećine

20. RK Osijek

Najbolja sedmorka:

Lijevo krilo: Ivor Vidović (RK Zagreb)

Lijevi vanjski: Franko Skazlić (RK Zagreb)

Srednji vanjski: Fran Martinko (RK Rudar)

Desni vanjski: Petar Golčić (RK Koprivnica Hangar 18)

Desno krilo: Leon Peterlić (RK Rugvica)

Kružni napadač: Stjepan Gajšak (RK Zagreb)

Vratar: Dorian Stančić (RK Ivančica Ivanec)

Najbolji obrambeni igrač: Fran Vicić (RK Rugvica)