Dobrodošli na treće izdanje PPD Zagreb kupa!
Objavljeno: 26. 01. 2017 - 10:36

Rukometni klub Prvo Plinarsko društvo Zagreb treću godinu za redom organizira PPD ZAGREB KUP pozivni turnir za kadete – dječake rođene 2000. godine ili mlađe.

Pravo nastupa imaju igrači rođeni 2000. godine i mlađi, a turnir se odigrava u periodu 28. i 29. siječnja (subota i nedjelja) 2017. godine u sportskoj dvorani TREŠNJEVKA (Kutija šibica – Veprinačka 16).

Turni za cilj ima pozivanje trenutno najkvalitetnijih momčadi iz regije, a organizatori su uvjereni kako će dva turnirska dana pružiti čitav niz kvalitetnih utakmica, koje će svakoj momčadi i trenerima koristiti za njihov daljnji razvoj u rukometnoj igri.

PROPOZICIJE TURNIRA:

Na turniru će sudjelovati šest ekipe smještenih u dvije skupine (A i B) koje će prvoga dana turnira (subota) igrati po liga sistemu. Nakon što se odigraju sve utakmice u skupini prve dvije momčadi izboriti će plasman u polufinale.

Drugog dana turnira (nedjelja) na rasporedu su polufinala, dok će prethodno tomu trećeplasirane momčadi iz dvaju skupina razigravati za peto mjesto. Nakon što se odigraju polufinala uslijediti će razigravanje za treće mjesto i naravno veliko finale.

Nakon što se odigraju sve utakmice slijedi proglašenje pobjednika i podjela pojedinačnih i grupnih nagrada.

PRAVILA:

Sve utakmice igraju se dva puta po 25 minuta uz petominutni odmor na poluvremenu.

Sve utakmice se igraju IHF-ovim loptama broj tri (58-60cm).

Svaka momčad može prijaviti u zapisnik 16 igrača i četiri službene osobe

Sve momčadi moraju imati dvije garniture različitih boja dresova.

Svaka momčad ima pravo na jedan time out u svakom poluvremenu

Poredak klubova nakon skupine određuje se na osnovi osvojenih bodova.

Ako dva ili više klubova osvoje jednaki broj bodova, poredak se određuje ovako:

* u izračun se uzimaju međusobni ishodi klubova o kojima je riječ, a redoslijed se određuje na osnovi osvojenih bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici

* ako je broj bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici jednak, bolje je poredan klub koji ima bolju razliku danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici

* ako je razlika danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici jednaka, bolje je poredan klub koji ima bolju ukupnu razliku pogodaka na ljestvici

Sve utakmice koje se igraju u nedjelju za poredak, nakon neodlučenog rezultata pri isteku vremena, ODMAH se pristupa izvođenju sedmeraca. U prvoj seriji po tri sedmerca, a nakon toga po jedan sedmerac dok se ne dobije pobjednik. Izvođači u prvoj seriji moraju biti različiti, nakon toga sedmerac može pucati bilo koji igrač nebrojeno puta.

Za sve ostalo se primjenjuju, propozicije natjecanja HRS – a, za mlađe dobne skupine.

Za prve tri momčadi na turniru PPD ZAGREB KUPA, organizirat će se nagrade, birat će se najbolji vratar, i najkorisniji igrač turnira.

PPD ZAGREB KUP

28. - 29. 1. 2017.

Grupa A:                                                            Grupa B:

1. RK Celje Pivovarna Laško                1. RK Zamet

2. GRK Varaždin                                   2. RK Krško

3. RK PPD Zagreb                                3. RK Dubrava

Satnica turnira:

SUBOTA

10.00           GRK Varaždin                      -        RK PPD Zagreb

11.20           RK Krško                                -        RK Dubrava

12.40           RK Celje Pivovarna Laško     -        GRK Varaždin

14.00           RK Zamet                              -        RK Krško