Domagoj Pavlović: ,,Eventualnom pobjedom otvaramo si put prema osmini finala!’’
Objavljeno: 15. 02. 2018 - 2:02

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb nakon uvjerljivih pobjeda u sklopu SEHA - Gazprom lige nad rukometnim klubom Celje Pivovarna Laško (23:30), te rukometnim klubom Metalurg (30:28),  u 12. kolu EHF Lige prvaka pred svojom će publikom u zagrebačkoj Areni ugostiti francuskog doprvaka HBC Nantes. Utakmica je od visoke važnosti, a pobjeda je imperativ ukoliko Lavovi žele osigurati mjesto u osmini finala ovog elitnog natjecanja.

Utakmica je na rasporedu ove subote, 17. veljače, s početkom u 20:00 sati uz izravan prijenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.

Na današnjoj konferenciji za medije održanoj u sportskoj dvorani Kutija šibica s početkom u 12:00 sati, ovu važnu utakmicu najavili su glavni trener PPD Zagreba gospodin Zlatko Saračević, te srednji vanjski PPD Zagreba 24-godišnji Domagoj Pavlović.

Zlatko Saračević, glavi trener PPD Zagreba:

,,Utakmica protiv Nantesa nama puno znači u situaciji u kojoj smo u Ligi prvaka. Da bi došli do utakmice s Kristianstadom moramo dobit još nekoga. Ova utakmica nam dolazi pod nož, ili jesmo ili nismo. Igramo protiv Nantesa koji kada uzmemo nema neko ime. Svi kažu Nantes, međutim to je ekipa koja je u grupi gdje su Vardar, Barcelona, Rhein-Necker Löwen i gdje igraju za prvo mjesto. Njima ova utakmica u subotu donosi šansu da budu prvi u skupini. To samo govori kakva je to momčad. Od momčadi koja ima nekakvih problema, gdje nema Lazarova i Nyokasa u međuvremenu su doveli Lie Hansena-a koji je fenomenalan lijevi vanjski. Doveli su još jednog pivota jer je Burić ozljeđen, ali imaju stvarno širinu i kvalitetu. Imaju četiri francuska reprezentativca koji su bili tu na Europskom prvenstvu, te dva prvaka Europe, Balaguera i Gurbinda. Stvarno ne znaš gdje su bolji uz lijevo krilo Dominik Kleina, koji je već legenda rukometa. Jedna fenomenalna ekipa. Tako da neće biti lako sigurno. Za mene osobno ova utakmica ima još dodatnu draž. Igram protiv trenera koji je bio moj trener u Créteilu. Veliki smo prijatelji i bit će mi zadovoljstvo natjecati se sada s njim. Stvarno je jedan vrhunski trener. Čovjek je legenda francuskog rukometa. Zadovoljstvo mi je biti protiv njega na drugoj strain.
Stanje u ekipi je sjajno. Naći ćemo 16 igrača koji će doći i iz njih izvući maksimalno sve. Pokušavamo riješit pitanje tog desnog vanjskog koji je najveći problem.Od one utakmice koja je bila u Nantesu nema Skoka,Mandalinića, Žarka Markovića, Vuglača, Hrstića i sad ako nema Šušnje to je šest igrača. Nećemo se predati, to je sigurno. Jesu oni favoriti ali tko god dođe u Zagreb mora znati gdje je došao i da se mi nećemo predati. Atmosfera je koliko god može biti u ovom trenutku dobra. Svjesni smo što nas čeka i težine svega. Dečki stvarno odlično rade."

Domagoj Pavlović, igrač PPD Zagreba:

,,Sigurno da svi znamo koliko je ova utakmica bitna za nas jer eventualnom pobjedom otvaramo si put prema osmini finala. Da previše ne pričam o Nantesu, znamo kakva je to kvalitetna ekipa s puno dobrih pojedinaca, poduplanih na svim pozicijama. Mislim da mi moramo gledati nas i našu igru. Dati maksimum od sebe, 200 posto od sebe i da nadomjestimo ove nedostatke koje su se dogodile gubitkom Vuglača i Hrstića u rotaciji. Ginuti jedne za druge pa ćemo vidjeti. Imamo domaću publiku i teren. Pokazali smo da nitko nije favorit u Zagrebu."


,,U subotu nam treba strpljenje publike i podrška s tribina koju ovi dečki zaslužuju'', za kraj je nadodao trener Saračević.

  Povratak na sve vijesti