Dominacija dječaka 2006./07. na međunarodnom turniru!
Objavljeno: 01. 09. 2019 - 5:44

Rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb osigurao je tri medalje na međunarodnom rukometnom turniru „Dubrava“. Zagrebaši su nastupili u svim kategorijama na turniru: dječaci 2002./2003., dječaci 2004./2005., dječaci 2006./2007. i dječaci 2008. i mlađi.


Dječaci rođeni 2002./2003. su u grupnoj fazi naredali sve pobjede te su se kao prvi u grupi plasirali u ¼ gdje ih je čekala austrijska ekipa HCK 59, koju su svladali rezultatom 36:18. Tom pobjedom ostvaren je ulaz u polufinale i utakmica sa starim rivalima i domaćinima Dubravom. Čvrsta i napeta utakmica otišla je na stranu Dubrave, a Zagrebaše je poslala u borbu za treće mjesto gdje je svladana ekipa Bjelovara.

Sastav: Franko Božić, Lukas Pandža, Dominik Grdović, Leon Jutriša, Mislav Trninić, Adam Šalić, Tin Konrad, Matteo Maćaš, Jakov Neralić, Nikola Bešlić, Matej Svržnjak, Karlo Jurlina, Vice Vukojević
Trener: Nino Marković


Dominacija Zagrebove generacije 2006./2007. nastavila se i na turniru u Dubravi. S laganim preuzimanjem prvog mjesta u grupi uz gol razliku +127 te dodatne dvije pobjede, plasman u polufinale je donio susret s ekipom iz Bjelovara koja je svladana rezultatom 33:21. Rezultat finalne utakmice protiv ekipe Dinama bio je 30:19 za Zagreb, a u utakmici za treće mjesto Dubrava je slavila protiv Bjelovara.
Igrač RK PPD Zagreb Ivor Vidović proglašen je najboljim igračem turnira.

Sastav: Lovro Weber, Rafael Erceg, Ivor Vidović, Mihael Udovičić, Franko Skazlić, Juraj Pajalić, Hrvoje Pavlović, Stjepan Gajšak, Jan Bilić, Marko Stošić, Vito Salaj, Evan Marić, Josip Janjić, Petar Šprem, Tin Keblar
Trener: Ivan Dragić


Najmlađi Zagrebaši, rođeni 2008. i mlađi, u Dubravi su u finalu protiv Maksimir Pastele nažalost izgubili rezultatom 13:8. Utješna nagrada je svakako proglašenje Lovre Dumića za najboljeg golmana u ovoj generaciji.

Sastav: Lovro Dumić, Ante Klikovac, Filip Zelić, Marko Šimić, Karlo Mišić, Niko Skazlić, Ivano Špehar, Lovro Šprem, Vice Badurina, Ivan Udovičić, Jakov Kolarić, Grgur Mlakar, Jakov Anić, Nik Kazimir Ilijaš, Lovro Dragić i Dorian Kovačević
Trener: Bruno Pavlić

  Povratak na sve vijesti