Gojun pred Meshkov: Vjerujem da ćemo uzeti dva boda na svom terenu!
Objavljeno: 22. 11. 2021 - 2:02

Nakon izjednačenog rezultata u Brestu, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb dočekuju bjeloruse u uzvratnoj utakmici 8. kola EHF Lige prvaka u srijedu, 24. studenoga u Areni Zagreb s početkom u 20:45 sati. Besplatan ulaz je za gledatelje s EU digitalnom Covid potvrdom, ali i za sve one koji ju nemaju po cijeni od 70 kuna organizirano je testiranje brzim antigenskim testom. Izravan prijenos je omogućena na Arena Sport televiziji.

Na prigodnoj konferenciji za medije glavni trener Ivica Obrvan te igrač Jakov Gojun su dali svoj osvrt na nadolazeću utakmicu.

  • Voljom rasporeda igramo protiv istog protivnika s kojim smo igrali u prošlom kolu gdje smo osvojili ili izgubili bod, ovisno kako se uzme. Mislim da smo igrali dobru utakmicu i da smo najvećim dijelom utakmice bili u prednosti i šteta što nismo pobjedili, ali isto tako smo uspjeli sačuvati bod u zadnjem napadu, tako da s te strane gledano moramo biti zadovoljni. Ono čime sam ja kao trener bio zadovoljan je da smo cijelu utakmicu bili u dobrom ritmu, nismo imali one minute kada nam ne ide što protivnik inače iskoristi i napravi razliku. Radi se o jednoj odličnoj ekipi sa vrlo jakim, poznatim i skupim individualcima. Parirali smo im dobro, te se nadam da ćemo imati snage i znanja jer nam motivacije neće nedostajati ovaj tjedan. Želim da na našem parketu odigramo dobru utakmicu, ponovimo izdanje iz Bresta i zabilježimo konačno tu pobjedu. Što se tiče treninga, ja sam kao trener zadvoljan kako radimo. Također sam zadovoljan kako dobrim dijelom odigranih utakmica izgledamo na terenu. Ono što mi je bilo drago vidjeti, uz starije igrače koji standardno daju svoj doprinos u svakoj utakmici, to je da su u ključnim trenucima napadačkog dijela bili dosta dobri naši mladi igrači, počevši od lijeve strane Ćavara, Srne, Vistoropa, Klarice, Grahovca i Mandića na golu. To svakako veseli, ali nije realno od njih očekivati da ponavljaju takve utakmice. Svaki klub i trener žele da takvi igrači koji su u usponu što češće ponavljaju takve utakmice te da oscilacija bude čim manje. Svjesno smo prebacili teret utakmice na naša leđa, premda cijenimo ekipu Meshkov Bresta, ali mi želimo pobjediti. Vjerujem da imamo sve što nam je neophodno za jednu pobjedu koja bi nam puno značila. - izjavio je trener Obrvan
  • Naravno da svi očekuju pobjedu, samim time što smo pokazali da se i bez nekolicine ozljeđenih igrača s njima možemo nositi. Pokazali smo kao kolektiv jednu dobru partiju. Kad se spoje mladi igrači koje je trener nabrojao s nama starijima mi smo također jedna opasna ekipa što smo i pokazali. Moramo biti u glavi spremni na očekivanja jer nekad te utakmice znaju otići u drugom smjeru. A Brest je ekipa koja također zna uzeti bodove u gostima. Ja vjerujem da ćemo doći spremni i krenuti oštro u utakmicu. Mi se dižemo u našoj igri, jer nam je trebalo vremena da se sve uštima i zaista igramo sve bolje i bolje što u napadu tako i u obrani. Pozivam i navijače da nam daju podršku jer je s njima puno lakše igrati. Velika mi je želja kao jednom od starijih igrača da konačno upišemo pobjedu jer mislim da smo to i zaslužili. Pokazali smo puno puta da smo dobri i bili smo blizu. I vjerujem da je sada vrijeme da protiv Bresta upišemo dva boda. - izjavio je Jakov Gojun
  Povratak na sve vijesti