Horvat i Marković odveli Zagreb do uvjerljive pobjede nad Nexeom!
Objavljeno: 31. 08. 2017 - 10:33

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb pobjedom nad našičkim Nexeom otvorili su 7. sezonu SEHA Gazprom lige.

U još jednom, 13. po redu otkako je regionalnog natjecanja, najvećem derbiju hrvatskog rukometa slavili su rukometaši Kasima Kamenice nad onima Hrvoja Horvata rezultatom 27:19 (16:6).

Pred oko tisuću gledatelja u sportskoj dvorani Sutinska vrela u Podsusedu i uz izravan prijenos utakmice na programu Arena Sporta, odvio se uistinu najveći hrvatski derbi te su gledatelji, kako oni u dvorani tako i oni pred malim ekranima, mogli uživati u pravom rukometnom spektaklu.

Ovom pobjedom najbolji hrvatski rukometaši zasjeli su na čelno mjesto SEHA Gazprom lige u još uvijek nekompletiranom 1. kolu natjecanja (makedonski derbi između Vardara i Metalurga na rasporedu je u subotu 02. rujna s početkom u 17.45 sati).

Prethodno najvećem hrvatskom derbiju slovački je Tatran iz Prešova slavio protiv bjeloruskog Meshkov Bresta rezultatom 24:23, u slovenskom je derbiju Celje Pivovarna Laško odnijela gostujuću pobjedu nad Gorenjem iz Velenja našeg Željka Babića rezultatom 25:22, dok su debitanti natjecanja – rukometaši Dinama iz Pančeva – slavili na vrućem gostovanju kod aktualnih prvaka SrbijeRK Vojvodine – rezultatom 29:24.

Bez šestorice...

Trener Kamenica za dvoboj s Nexeom odlučio je koristiti 16 igrača, dok su utakmicu s tribina zbog ozljeda gledali Josip Vekić (koljeno), Damir Bičanić (palac ruke), Josip Božić – Pavletić (ruptura kvadricepsa), kao i Tin Lučin i Arian Jović (nisu ozlijeđeni). David Miklavčić danas je operirao rame u bolnici Akromion kod profesora Čička te mu slijedi višemjesečni oporavak.

Dvoboj su sudili međunarodno priznati suci iz Bosne i Hercegovine Boris Šatordžija i Saša Pandžić, dok je delegat utakmice bio Makedonac Marjan Nachevski.

O utakmici...

U 12. pobjedi PPD Zagreba nad našičkim Nexeom otkako se igra SEHA Gazprom liga (u prvom međusobnom dvoboju igranom u jesen 2011. godine u Našicama rezultat je bio 20:20) najefikasniji su bili kapetan Zlatko Horvat i Dobrivoje Marković svaki s po sedam pogodaka.

Matevž Skok u pobjedu Zagreba ugradio je osam obrana, dok je Urh Kastelic dodao njih šest i pritom postigao jedan pogodak.

Kod gostiju svakako valja pohvaliti učinak vratara Kristiana Pilipovića s 12 obrana. Po tri gola postigli su Saša Barišić  Jaman, Borna Manci Mičević i Ivan Sršen.

Može li pasti Tatran u Prešovu?

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 02. kola SEHA Gazprom lige u kojemu najbolji hrvatski rukometaši gostuju u slovačkom Prešovu protiv uvijek neugodnog Tatrana.

Momčad bivšeg trenera PPD Zagreba i hrvatskog izbornika Slavka Goluže, koja je u prvom kolu senzacionalno slavila nad favoriziranim bjeloruskim Meshkovom iz Bresta, nikada nije kapitulirala u svojoj dvorani igrajući s PPD Zagrebom.

Zanimljivo, hrvatski su rukometni prvaci u dosadašnji šest dvoboja u Prešovu samo jednom osvojili bod, a tada je trener najboljeg hrvatskog kluba bio upravo Slavko Goluža.

Dvoboj između Tatrana iz Prešova i PPD Zagreba na rasporedu je u srijedu 06. rujna s početkom u 17.15 sati.

PPD Zagreb - Nexe Našice 27:19 (16:6)

Sutinska vrela: 1 000 gledatelja

Suci: Boris Šatordžija i Saša Pandžić (BiH)

Delegat: Marjan Nachevski (MAK)

PPD Zagreb: Skok 8 obrana, Kastelic 5+1 obrana i 1 gol; Ereš 1, Mrakovčić 1, Kontrec 1, Vori, Marković 7(3), Horvat 7(3), Šušnja, J. Valčić 3, T. Valčić, Mandalinić 3, Ravnić 1, Hrstić, Vuglač 2, Pavlović

Nexe: Lelić, Poljak, Pilipović 12 obrana; Koncul, Leban 2, Eter 1, Zrnić 1, Mrđenović, Barišić Jaman 3(1), Manci Mičević 3, Sršen 3, Buvinić 2, Greganić, Jelinić 2, Rotim 2, Lavrić

  Povratak na sve vijesti