Hrvatska po prvi puta u povijesti ima svog predstavnika na međunarodnom turniru rukometa u kolicima
Objavljeno: 29. 11. 2018 - 5:35

Na međunarodnom turniru rukometa u kolicima Hrvatska će po prvi puta u povijesti imati svog predstavnika. Turnir nacija ove se godine održava od 29. studenog 2018. do 3. prosinca 2018. u portugalskom gradu Leiriji, gdje je u četvrtak zajedno sa stručnim vodstvom otputovalo osam hrvatskih prestavnika.

Na ovom službenom turniru u organizaciji EHF-a (Europskog rukometnog saveza) sudjeluju četiri reprezentacije; uz ašu će momčad na natjecanju sudjelovati i domaćin Portugal te Mađari i Nizozemci. S ponosom možemo reći da se sudjelovanjem na ovakvom međunarodnom turniru svrstavamo među malobrojne zemlje koje potiču ovu rukometnu granu i na taj način još jednom potvrđujemo status rukometne velesile kakva i jesmo.

Nakon prošlogodišnje prve povijesne utakmice rukometa u kolicima, protiv selekcije Italije u Zagrebu, još jedno u nizu sudjelovanje na Turniru nacija velik je korak ka osnaživanju ovog sporta u nastajanju. Sretno, Hrvatska!

  Povratak na sve vijesti