Hrvatska rukometna reprezentacija otputovala na EURO; među putnicima 6 Zagrebaša!
Objavljeno: 08. 01. 2020 - 9:37

Hrvatska rukometna reprezentacija je danas, 8. siječnja otputovala u Graz na Europsko rukometno prvenstvo. Izbornik je dan uoči odlaska na Europsko prvenstvo koje od 9. do 26. siječnja 2020. godine, organiziraju Austrija, Norveška i Švedska, objavio konačan popis igrača koji će nas predstavljati na europskoj smotri. Od prvotnih 8 prijavljenih, šestorica rukometaša Prvog plinarskog društva Zagreb su izborili svoje mjesto među 16.

Konačan popis seniora za Europsko prvenstvo 2020:

Marin Šego – Montpellier HB
Matej Ašanin – RK PPD Zagreb
Zlatko Horvat – RK PPD Zagreb
Vlado Matanović – RK Gorenje Velenje
David Mandić – RK PPD Zagreb
Valentino Ravnić – RK PPD Zagreb

Željko Musa – SC Magdeburg
Marino Marić – MT Melsungen
Marin Šipić – RK PPD Zagreb
Domagoj Duvnjak – THW Kiel
Marko Mamić – HC Leipzig
Josip Šarac – RK Celje Pivovarna Laško
Matej Hrstić – RK PPD Zagreb
Luka Cindrić – Barca
Igor Karačić – PGE Vive Kielce
Luka Stepančić – MOL – PICK Szeged

Stručni stožer:

Lino Červar, izbornik
Hrvoje Horvat, trener
Miljenko Rak, kondicijski trener
Damir Kajba, fizioterapeut
Filip Šimunović, fizioterapeut
Ivica Maraš, glasnogovornik i team manager
Krešimir Rotim, liječnik
Tomislav Kukin, liječnik
Ivica Udovičić, direktor nacionalnih selekcija
Igor Vori, sportski direktor muških selekcija
Zdravko Mirilović, tehniko
Zoran Čulk, snimatelj

Hrvatska reprezentacija će prvu utakmicu na europskoj smotri igrati u četvrtak, 9. siječnja u 20:30 sati, protiv Crne Gore. Slijedi utakmica s Bjelorusijom 11. siječnja u 16:00 sati, te na posljetku zadnja utakmica u grupnom dijelu natjecanja, 13. siječnja u 20:30 sati protiv reprezentacije Srbije.

Sretno!

  Povratak na sve vijesti