Hrvatski prvaci poraženi u borbi za broncu SEHA Gazprom lige u Zadru!
Objavljeno: 06. 09. 2020 - 7:48

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb nažalost su poraženi u dvoboju za treće mjesto SEHA Gazprom lige u kojemu su bolji od hrvatskih prvaka bili oni bjeloruski, predstavnici rukometnog kluba Meshkov Brest.

Nakon što su u petak u dramatičnom polufinalnom susretu nakon lutrije sedmeraca ispali od makedonskog Vardara, puleni trenera Igora Vorija nisu uspjeli osvojiti broncu u borbi s ekipom trenera Raula Alonsa.

Nakon 60 minuta velike borbe Bjelorusi su slavili rezultatom 24:29 (12:14).

Sastavi

U odnosu na polufinale s Vardarom u zapisniku se našao srednji vanjski Zvonimir Srna, a u sastavu nije bilo ozlijeđenih Marina Šipića i Valentina Ravnića, trećeg vratara Radivoja Ristanovića koji je susret odgledao s tribina, kao ni lijevog vanjskog Matej Hrstića kojemu je preminuo otac. Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb, kao i stručni stožer hrvatskog prvaka iz tog su razloga nosili crni flor.  

Kod bjeloruskog Meshkov Bresta nije bilo krilnih igrača Maxima Baranaua i Simona Razgora.

Prvo poluvrijeme

Zagreb je dobro otvorio utakmicu, te vrlo rano stigao do dvostrukog vodstva preko Miloša Božovića i Senjamina Burića. Bjelorusi, pak, prvi gol na utakmici postižu u 5. minuti preko prvog strijelca SEHA Gazprom lige u regularnom dijelu utakmice Mikite Vailupaua.

Hrvatski prvaci prvi puta do tri pogotka prednosti dolaze u 11. minuti nakon dva vezana gola Josipa Božića Pavletića, ali nakon toga rukometaši bjeloruskog prvaka rade seriju 3:0 i u 15. minuti preko Vailupaua dolaze do izjednačenja 4:4.

U narednih pet minuta igralo se gol za gol, a igrači Raul Alonsa do prve prednosti na utakmici dolaze u 18. minuti još jednim pogotkom Vailupaua za 6:7.

Isti igrač u 22. minuti donosi prvu dvostruku prednost bjeloruskog prvaka (8:10), a istu su zadržali do kraja prvog poluvremena koje završava prednošću Meshkov Bresta rezultatom 12:14.

U prvih 30 minuta utakmice kod Zagreba su se najviše istaknuli Božić Pavletić i Vuglač s po tri pogotka, odnosno sjajni Matej Ašanin sa sedam obrana.

Kod Meshkov Bresta pet je pogodaka postigao Vailupau, tri Yurynok, a pet je obrana imao naš Ivan Pešić.

Drugo poluvrijeme

Obzirom da su imali prvi napad u nastavku Bjelorusi su pogotkom Yurynoka po prvi puta stigli do prednosti od tri pogotka razlike već na samom otvaranju drugog poluvremena.

Narednih desetak minuta igralo se gol za gol, a Vladimir Vranješ svojim četvrtim golom s crte dovodi Meshkov do prednosti 14:18 u 40. minuti.

U 35. minuti pogotkom Nemanje Obradovića, koji je osim sjajnog posla u obrani odigrao i jako dobru rolu u napadu uslijed izostanka Mateja Hrstića, Zagreb dolazi do – 2 (18:20).

U tim trenucima utakmice trener Igor Vori na gol je umjesto Ašanina poslao Todora Jandrića koji je sjajno reagirao i povezao četiri velike obrane.

Nakon dva neuspjela pokušaja da se smanji zaostatak na -1, uspjelo je to Vladi Matanoviću u 48. minuti kada je s krila pogodio za 19:20.

Prvo izjednačenje nakon 21. minute i rezultata 8:8, stiglo je u 50. minuti kada je Todor Jandrić, nakon sjajne igre u obrani Zagrebove postave, uhvatio jednu izgubljenu loptu i preko cijelog ju terena poslao u praznu mrežu Bjelorusa za 21:21.

Nažalost, nakon toga rukometaši Meshkov Bresta postižu dva vezana pogotka, a trener PPD Zagreba Igor Vori zove minutu predaha i odlučuje se za igru 7 na 6.

Rukometaši Meshkov Bresta, ipak, znali su odgovoriti i na ovu taktičku varijantu Zagrebaša te su na koncu mirno priveli utakmicu kraju i slavili rezultatom 24:29 (12:14).

Najbolji u redovima PPD Zagreba bio je, zanimljivo, obrambeni specijalist Nemanja Obradović s pet pogodaka, dok su po tri postigli David Mandić, Josip Božić Pavletić i Senjamin Burić. Matej Ašanin imao je devet, a Todor Jandrić četiri obrane.

Kod bjeloruske momčadi sedam je pogodaka postigao Andrei Yurynok, po šest Vladimir Vranješ i Mikita Vailupau, a jedan manje Jaka Malus. Ivan Pešić je upisao deset obrana.

Ovom pobjedom rukometaši Meshkov Bresta po treći su put u povijesti natjecanja osvojili treće mjesto na završnim turnirima SEHA Gazprom lige.

PPD Zagreb – Meshkov Brest 24:29 (12:14)

SC Višnjik

Suci: Dimitar i Blagojče Todorovski (MKD)

SEHA Delegati: Marjan Nachevski i Dragan Nachevski (MKD)

PPD Zagreb: Ašanin 9 obrana, Jandrić 4 obrane + 1 pogodak; Vistorop 1, Mrakovčić, Mandić 3, Božić Pavletić 3, Burić 3, Srna, Vuglač 2, Obradović 5, Stojnić, Božović 2, Matanović 1, Mlakar 2, Grahovac, Vlah 1

Meshkov Brest: Pešić 10 obrana, Matskevich; Santalov, Panić, Skhurinsky 2, Yurynok 7, Skube 2, Shumak, Viarheichyk, Paczkowski, Obranović 1, Selviasiuk, Vailupau 6, Malus 5, Tamashuk, Vranješ 6

  Povratak na sve vijesti