Hrvatski prvak poražen na gostovanju u Brestu
Objavljeno: 09. 03. 2019 - 6:51

Nakon slavlja u prethodnom kolu SEHA – Gazprom lige, u novom gostovanju u sklopu 17. kola regionalnog natjecanja najbolji su hrvatski rukometaši poraženi na gostovanju u Bjelorusiji. Od rukometaša kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb bolji je s rezultatom 31:26 bio bjeloruski prvak Meškov Brest koji je u subotu u uzvratnoj utakmici udomaćio zagrebačke Lavove.

U utakmici u čijoj su najavi trener Branko Tamše i igrač Matej Hrstić domaćina Meškov Brest istaknuli kao favorita, Zagrebaši naposlijetku nisu uspjeli iznenaditi tamošnjeg prvaka i u Zagreb odnijeti tri boda vrijedno slavlje.

Ipak, bili su najbolji hrvatski igrači otpočetka svjesni kako u dvoboj ulaze bez svježine koja izostaje radi nekoliko uzastopnih putovanja, ali nisu se predavali. Iako je domaća ekipa od prve minute nametnula svoj ritam igre, igrači Branka Tamšea dobro su se nosili protiv najjačeg bjeloruskog rukometnog sastava.

Međutim, već do poluvremena domaćin povećava svoju prednost te s +4 (14:10) odlazi na predah. Slična se igra nastavila i u nastavku kada je domaćin konstantno održavao svoju prednost kako bi već do posljednih deset minuta dvoboja gotovo zapečatio pobjedu na vlastitom terenu.

Na koncu, najbolji bjeloruski rukometaši s terena odlaze uvjerljivo nadjačavši hrvatskog prvaka koji se u Zagreb ovaj puta primoren vratiti bez bodova.

Najbolji u redovima hrvatskog predstavnika bio je kapetan Zlatko Horvat sa sedam pogodaka, a prate ga Valentino Ravnić i Damir Bičanić svaki s pet golova. Na drugoj strani, najviše je puta uspješno mrežu gađao Maxim Baranau koji je do kraja susreta skupio šest pogotka.

Na golu je Kastelic bio uspješan tri puta, dok je Ristanović obranio šest lopti. Duo bjeloruskog sastava Pešić-Matskevich loptu je ukupno zaustavljao jedanaest puta.

Sutinska vrela ponovno otvaraju svoja vrata!

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 18. kola SEHA - Gazprom lige u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši ponovno otvoriti vrata dvorane u Sutinskim vrelima ne bi li odigrali susret protiv slovačkog predstavnika Tatran Prešova. Bit će to posljednji derbi regularnog dijela SEHA lige za Zagrebaše te će istime zaključiti svoj nastup u regularnom dijelu sezone kada je u pitanju ovo natjecanje. Posljednja domaća utakmica SEHA lige na rasporedu je u srijedu, 13. ožujka, u 19:15 sati. Izravan prijenos bit će dostupan na programu Arena Sport televizije.

Podsjećamo, posljednjom su pobjedom protiv Željezničara iz Niša zagrebački Lavovi potvrdili svoj plasman na završni turnir SEHA – Gazprom lige.

Meškov Brest – PPD Zagreb 31:26 (14:10)

Dvorana Viktorija: 1 000 gledatelja

Suci: Marko Boričić i Dejan Marković (SRB)

Delegat: Jovan Popadić (SRB)

Meshkov Brest: Pešić 4 obrane, Matskevich 7 obrana; Yaschanka, Kulak 2, Bachko, Yurinok, Poteko 2, Ivić 3, Shumak 2, Baranau 6, Horak 1, Razgor, Selviasiuk 4, Đukić 1, Djordjic 6, Shylovich 4

PPD Zagreb: Kastelic 3 obrane, Ristanović 6 obrana; Mrakovčić 2, Božić Pavletić 4, Kontrec 1, Sršen, Horvat 7, Potočnik 1, Ravnić 5, Hrstić 1, Potić, Bičanić 5, Vlah, Vekić 

  Povratak na sve vijesti