Hrvatski prvak poražen u Prešovu!
Objavljeno: 07. 09. 2017 - 4:34

Nakon slavlja u prvom kolu SEHA Gazprom lige, domaćoj pobjedi nad našičkim Nexeom 27:19, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb gostovali su u slovačkom Prešovu gdje su protiv tamošnjeg prvaka Tatrana poraženi rezultatom 32:28 (18:18).

Nakon pet poraza i jednog remija u prethodnih šest izdanja natjecanja, hrvatski rukometni prvaci niti iz sedmog pokušaja nisu stigli do premijerne pobjede nad najboljim slovačkim klubom na čijoj klupi od ljetos sjedi bivši hrvatski izbornik Slavko Goluža.

Trener PPD Zagreba Kasim Kamenica na put u Prešov odlučio je povesti 17 igrača, a na zadnjem sastanku uoči utakmice odlučio je ne skidati kadetskog reprezentativca Hrvatske Tina Lučina koji je susret odgledao s tribina.

U Zagrebu su ostali od ranije ozlijeđeni Josip Vekić, Josip Božić – Pavletić, Damir Bičanić i David Miklavčić, dok je zbog lakše ozljede zadobivene u susretu protiv Nexea poštedu dobio i kružni napadač Tin Kontrec.

O utakmici...

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su Stipe Mandalinić s deset i Leon Šušnja s pet pogodaka. Matevž Skok u prvom je poluvremenu imao šest obrana, dok je Urh Kastelic u nastavku njih devet uz tri obranjena sedmerca.

U sastavu domaćina svakako valja izdvojiti našeg Brunu Butorca s osam, odnosno Dominika Kroka sa sedam pogodaka. Mario Cvitković imao je tri, a Igor Chupryna šest obrana.

Nakon Prešova slijedi putovanje u Novi Sad!

Pred rukometašima PPD Zagreba novo je gostovanje. U utorak 12. rujna hrvatski će prvaci gostovati u Novome Sadu, gdje će s početkom u 17.15 u sportskoj dvorani Slana Bara odmjeriti snage s prvakom Srbije – rukometnim klubom Vojvodina. Prijenos tog dvoboja možete pratiti na programu Arena Sporta.

Tatran Prešov – PPD Zagreb 32:28 (18:18)

Tatran Arena: 1 000 gledatelja

Suci: Gjorgji Nachevski i Slave Nikolov (Makedonija)

Delegat: Aco Nikolovski (Makedonija)

Tatran Prešov: Cvitković, Chupryna; Rabek, Sarpataky, Hrstka 3, Krok 7, Urban 3, Pekar, Čip 2, Peskov 6, Vučko, Janković, Butorac 8, Kasal 3, Tsarapkin, Babić 1

PPD Zagreb: Jović, Skok 6 obrana, Kastelic 6+3 obrane; Ereš, Mrakovčić, Vori 1, Marković 1, Horvat 2, Šušnja 5, J. Valčić 3, T. Valčić, Mandalinić 10, Ravnić, Hrstić, Vuglač 3, Pavlović 3

  Povratak na sve vijesti