Iz Umaga s +10 i nova dva boda!
Objavljeno: 20. 11. 2021 - 4:18

Desetu pobjedu u isto toliko susreta u Paket24 Premijer ligi, upisali su rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb. U Umagu su svladali istoimenog domaćina rezultatom 33:23.

Kako su najavljivali trener Obrvan i golman Slavić, ovo je bila jedna sasvim drugačija uzvratna utakmica od one odigrane u Zagrebu. Izrazito motiviran i borben domaćin je u prvom poluvremenu na krilima odličnog Lučina na golu (9 obrana), držao priključak sa dva do tri gola zaostatka. Igralo se izjednačeno do 12. minute, a premda je poluvrijeme završilo 15:12 u korist PPD Zagreba, pred kraj poluvremena Zagrebaši su imali prednost i od +5. Razlika se povećava tokom drugog poluvremena, da bi konačan rezultat na semaforu pokazivao 33:23 pobjedu za Zagrebaše.

Najučinkovitiji su u redovima Umaga bili Radić sa šest i Buvinić s pet postignutih pogodaka, dok su s druge strane Leimeter i Ćavar bili precizni pet a Ravnić šest puta.

U srijedu 24. studenoga u Areni Zagreb na rasporedu je uzvratna utakmica EHF Lige prvaka s bjeloruskim Meshkov Brestom. Riječ je o susretu 9. kola EHF Lige prvaka u kojemu će Zagrebaši tražiti svoju prvu pobjedu nakon što su prethodno odigrali neodlučeno 30:30 u Brestu.

Početak tog dvoboja predviđen je za 20.45 sati, uz izravan prijenos na programu Arena Sport televizije.

PPD Zagreb - RK Umag 33:23 (15:12)

SD Stella Maris: 200 gledatelja

RK Umag: Lučin 9 obrana + 1 gol, Matijević 4 obrane; Buvinić 5, Rajković 1, Kamba, Galović 1, Horozović, Dizdar 3, Krupić, Buršić, Milinković, Tomljanović 2, Radić 6, Sinčić, Ćuzović 4, Golik

Trener: Boris Lisica

PPD Zagreb: Slavić 4 obrane, Ivić 3 obrane, Mandić 4 obrane; Vistorop 1, Ćavar 5, Faljić 1, Klarica 1, Klis 1, Kraljević 1, Sirotić 2, Matanović 2, Ravnić 6, Hrstić 1, Leimeter 5, Grahovac 4, Srna 3

Trener: Ivica Obrvan

  Povratak na sve vijesti