Izbornik Červar odabrao 20 Kauboja koji će nastupiti protiv Crne Gore! Na popisu i pet Zagrebaša!
Objavljeno: 30. 05. 2018 - 8:36

Izbornik muške rukometne reprezentacije Lino Červar objavio je skraćeni popis od 20 rukometaša na koje računa u predstojećim kvalifikacijskim dvobojima za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj 2019. godine, a u kojima hrvatska izabrana vrsta svoj plasman na svjetsku smotru traži u dvije utakmice s reprezentacijom Crne Gore.

Prvi dvoboj Kauboja i Crnogoraca na rasporedu je u subotu, 09. lipnja u Osijeku, dok je uzvrat u četvrtak, 14. lipnja u Podgorici.

Na popisu reprezentativaca koji će tražiti pobjede nad rukometašima Crne Gore našlo se i pet rukometaša Prvog plinarskog društva Zagreb, a oni su redom Zlatko Horvat, Domagoj Pavlović, Josip Božić-Pavletić, Leon Šušnja i Damir Bičanić.

Reprezentacija se okuplja 4. lipnja u 12 sati u hotelu Panorama nakon čega će krenuti prema Osijeku gdje će odrađivati pripreme. Gradski vrt u Osijeku bit će domaćin prvog susreta kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Crne Gore. Taj susret na rasporedu je 9. lipnja s početkom u 20 sati uz izravan prijenos na HRT-u.

Nakon utakmice u Osijeku reprezentacija se vraća u Ivanić-Grad gdje će se pripremati za uzvratni susret koji se igra 14. lipnja od 20 sati u Podgorici (SC Morača).

Sa šireg popisa izbornik Červar izabrao je sljedeće igrače:

1. Ivan Stevanović – Kadetten Schaffhausen

2. Marin Šego – MOL-Pick Szeged

3. Mate Šunjić – CSM Bucuresti

4. Manuel Štrlek – PGE Vive Kielce

5. Lovro Mihić – SPR Wisla Plock

6. Zlatko Horvat – RK PPD Zagreb

7. Josip Božić Pavletić – RK PPD Zagreb

8. Marino Marić – MT Melsungen

9. Krešimir Kozina – Frisch Auf Göppingen

10. Leon Šušnja – RK PPD Zagreb

11. Marko Mamić – PGE Vive Kielce

12. Damir Bičanić – RK PPD Zagreb

13. Halil Jaganjac – RK Metalurg

14. Domagoj Duvnjak – THW Kiel

15. Luka Cindrić – RK Vardar

16. Domagoj Pavlović – RK PPD Zagreb

17. Igor Karačić – RK Vardar

18. Luka Stepančić – Paris Saint-Germain Handball

19. Jakov Vranković – Grundfos Tatabánya KC

20. Alen Blažević – MOL-Pick Szeged

  Povratak na sve vijesti