Na krilima sjajnog Horvata do nove pobjede u SEHA Gazprom ligi!
Objavljeno: 03. 12. 2019 - 5:40

U utorak, 03. prosinca, rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb u utakmici 10. kola SEHA - Gazprom lige u goste je otišao makedonskom predstavniku - rukometnom klubu Eurofarm Rabotnik. U borbenoj utakmici odigranoj pred gotovo popunjenim tribinama Zagrebaši su upisali još jednu ovosezonsku pobjedu u regionalnoj ligi. Konačan rezultat je 27:28 (12:16).

I ovaj međusobni susret bolje su otvorili Zagrebaši, koji su prednost od povremeno i 4 gola razlike mirno držali cijelo prvo poluvrijeme. Vistorop je bio raspoložen za iznuđivanje, a Horvat za poentiranje kaznenih udaraca, dok je kod domaćina nezaustavljiv bio Đukić. Na odmor se otišlo s finom prednosti PPD Zagreba od 12:16.

Drugo poluvrijeme domaćini otvaraju bolje, agresivnije te nošeni glasnom publikom dolaze jako brzo do 17:18. Kako je Eurofarm podigao agresivnost tako je Zagrebašima u napadu padala efikasnost. Premda su u prvih 8 minuta nastavka primili dva gola na prazan gol, Lavovi su držali prednost i nisu dozvolili domaćinima da dođu do izjednačenja. Horvat, Hrstić i Gadža (dva puta) te Ravnić, su postigli jako bitne golove kako bi mirno držali dva gola prednosti. No, domaćin je nastavio 'gristi', nakon isključenja Bećirija u 54. minuti došao i na gol zaostatka, no Zagrebaši im nisu dali da preokrenu ovu utakmicu koja je naposljetku završila rezultatom 27:28.

U redovima Zagreba, Zlatko Horvat je bio malo je reći sjajan; iz 10 pokušaja - 10 golova. Kod Eurofarm Rabotnika najbolji je bio Ostroushko sa 7 pogodaka.

Eurofarm Rabotnik - PPD Zagreb 27:28 (12:16)

PPD Zagreb: Ristanović 7 obrana, Ašanin 1 obrana; Šipić 1, Špende, Mandić 2, Hrastnik 2, Stojnić, Horvat 10, Kosteski 1, Ravnić 1, Gadža 1, Hrstić 4, Vistorop 3, Bećiri 1, Vlah 1, Vekić 1

Eurofarm Rabotnik: Mitrevskiv 5 obrana, Chanevski (1 gol) 4 obrane; Ojleski 1, Markovski 2, Madzovski, Radović 3, Shevelev, Jotić 1, Vegar 1, Kukoski, Velkovski, Ostroushko 7, Gradjan 2, Djukic 5, Kuzmanoski 3, Petrovski 1

Sa 15 bodova iz sedam nastupa PPD Zagreb je na trećem mjestu skupine B, iza vodećeg Telekom Veszprema sa 18 i Meškov Bresta sa 15 bodova. U četvrtfinale doigravanja će se plasirati prve dvije momčadi iza svake grupe, dok će preostali klubovi igrati osminu finala.

Do kraja kalendarske godine tj. prvog dijela natjecanja ispred Zagrebaša su tri domaće utakmice u Domu sportova 2 protiv Spartaka (11.12. - 20:55h), Telekom Veszprema (14.12.- 20:45h) i Meškov Bresta (16.12. - 18:00h).