Sportski direktor Josip Valčić i kapetan Zlatko Horvat o očekivanjima od nove sezone!
Objavljeno: 13. 08. 2019 - 1:03

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb započeli su radni dio ljeta kako bi što spremniji dočekali novu 2019./2020. sezonu koja već uvelike kuca na vrata. Pripreme Zagrebaša počele su, sada već tradicionalno, visinskim pripremama na Rogli gdje su se zaputili 05. kolovoza.

O očekivanjima od predstojeće sezone, ali i zacrtanim ciljevima te aspiracijama hrvatskog rukometnog prvaka u Europi govorili su sportski direktor RK PPD Zagreba Josip Valčić te kapetan Zlatko Horvat.

Josip Valčić, sportski direktor PPD Zagreba

O očekivanjima u Ligi prvaka:

  • ,,Glavni je naš cilj plasman među najboljih 16 momčadi Lige prvaka. Svjesni smo da je to težak zadatak, ali navikli smo igrati protiv najboljih europskih momčadi i vidimo šansu da ovaj cilj ostvarimo i ove sezone. Nadamo se, naravno, napraviti i korak dalje te krenuti prema posljednjih osam momčadi ovog natjecanja, ali kao što sam prethodno spomenuo, radovat ćemo se ukoliko ostanemo u natjecanju nakon grupne faze, a sve više od toga bilo bi nevjerojatno postignuće.''

O grupi i protivnicima:

  • ,,Imamo tešku grupu, ali to je slučaj svake sezone, tako da to i nije nešto novo. PSG i Barcelona su favoriti na papiru, ali vjerujem da su i Flensburg i Szeged podjednako dobri. Te četiri momčadi bi, prema mojemu mišljenju, trebale zauzeti prve četiri pozicije. Bitka za poziciju broj pet i šest bit će vrlo zanimljiva jer su Elverum, Aalborg, Celje i mi dobri timovi te vjerujem da će samo detalji odlučivati o tome tko će preći u slijedeću fazu.''

O važnosti natjecanja Lige prvaka za klub:

  • ,,Igranje Lige prvaka ostvaruje san svakog igrača i svaki klub želi biti dio ovog prestižnog natjecanja. Iznimno smo ponosni što je naš klub jedan od onih koji čine temelj EHF-ove Lige prvaka i čast nam je što možemo predstaviti svoju zemlju i svoj grad cijeloj Europi. Kao i uvijek, dat ćemo sve od sebe da pokažemo pozitivan stav te ostvarimo dobar rezultat.''

Zlatko Horvat, kapetan PPD Zagreba

O očekivanjima u Ligi prvatika:

  • ,,Kao i prethodnih sezona, cilj je kluba stići do etape osmine finala. Čvrsto vjerujem u svoj tim, posebice u mlađe u suigrače koji su nam se pridružili ove godine. Njihova odanost može nas odvesti korak dalje no prošle godine, tako da vjerujem da ove sezone možemo i napredovati u smislu rezultata.''

O ovogodišnjoj grupi i protivnicima:

  • ,,Prva domaća utakmica u Zagreb dovodi vjerojatno najbolju momčad u Europi – PSG – sa sjajnim trenerom i igračima-zvijezdama. To uopće neće biti lako, ali bez ikakvih kalkulacija trebamo dati najbolje od sebe jer naši navijači zaslužuju sjajne igre i naša najbolja izdanja na domaćim utakmicama. Još jedna domaća utakmica donijet će uspomene iz sredine 90-ih kada je Zagreb tri puta zaredom igrao finale Lige prvaka protiv Barcelone. Danas su uloge malo drugačije, ali mi smo sretni što ovu igru i ovog protivnika dovodimo u grad Zadar. Još dvije domaće utakmice s MOL-Pick Szegedom i Celjem Pivovarnom Laško privući će pune tribine. Igre s Celjem postale su neka vrsta vječnog derbija i posebno se radujemo domaćoj utakmici u Varaždinu. Utakmice u gostima neće biti nimalo lak zadatak. Prošle smo godine pobijedili u Flensburgu te bodove izborili i u Szegedu te Danskoj, ali cilj nam je ove godine da se fokusiramo na domaće susrete i damo sve od sebe na domaćim terenima.''

O važnosti natjecanja Lige prvaka za klub:

  • ,,Za naš klub kao filter mladih talenata iz Hrvatske, na kojima počiva uspjeh reprezentacije, igranje EHF Lige orvaka ima veliku važnost za razvoj spomenutih igrača. Natjecanja u kojemu se naši mladi talenti suočavaj s najboljim europskim igračima i trenerima ima koristi i za rezultate našeg kluba i hrvatske reprezentacije, pa se nadamo da ćemo imati plodnu sezonu s mnoštvom dobrih partija.''
  Povratak na sve vijesti