Kadeti 2000.godišta završnicu otvorili uvjerljivom pobjedom nad ZG Dubravom!
Objavljeno: 10. 05. 2018 - 6:38

Photo credit: HRS

Prvog dana završnice prvenstva Hrvatske za kadete 2000.godište rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb otvorili su pobjedom nad rukometašima ZG Dubrava rezultatom 26:17.

Utakmica se igrala u četvrtak 10.svibnja s početkom od 16:00 sati u sportskoj dvorani Umag Stella Maris, a Karpo Sirotić otvara utakmicu prvim pogotkom. ZG Dubrava uzvraća preko Jakova Jelovčića te se igra gol za golom. Trener Boris Nemec primoran je u 22.minuti utakmice pri rezultatu 9:8 zvati minute predaha. Minuta je dobro došla dečkima te pogotkom Rudolfa Zvonimira Šafranka kreće Zagrebova dominacija koja ih vodi na +4. Prvih 25 minuta Zagrebaši su zaključili rezultatom 14:9.

Odmor predaha dobro je došao ZG Dubravi jer su u nastavku zaostatak smanjili na samo gol razlike. Zagrebovom Alanu Javoru u 29. minuti susreta lopta ulazi u mrežu te se Zagrebaši postepeno odvajaju.

Zagrebov as Šafranko ulazi s klupe posljednjih pet minuta susreta te odvodi momčad na +2. U 48.minuta donosi isključenje Vida Starčevića

U gustoj i napetoj utakmici Zagrebaši su do posljednjeg zvižduka postepeno podizali prednost, te na koncu upisali i prvu pobjedu.

Najefikasniji u redovima bili su Rudolf Zvonimir Šafranko i David Kocen s po četiri pogotka, od kojih je Kocen dva upisao s linije sa sedam metara.

Kadete PPD Zagreba već sutra očekuju nova dva izazova. Prvi ispit je na rasporedu od 11:30 sati kada će odmjeriti snage protiv rukometaša RK Dubrava, a od 18:30 sati protiv Balić-Metličić.

PPD Zagreb-ZG Dubrava 26:17

Suci: Matija Gubica, Boris Milošević,

Delegat: Anto Josić

PPD Zagreb: Purić 6 obrana, Kajba 2 obrane, Starčević, Kocen 4 (2), Volarević, Ljubić 3, Žaja, Zadro 2, Medić 2, Kadija 1, Sirotić 3, Gabrieri 3, Šafranko 4, Kraljević 1, Kasap, Javor 3,

RK ZG Dubrava: Pogačić, Capan , Drašković 2, Božić 1, Ancić 3, Gojković 3, Jelovčić 1, Ribarić 2, Milešić, Hančić, Lučić 1, Jelovčić 3, Filipović 1