Kadeti PPD Zagreba drugu godinu zaredom osvojili prvenstvo Hrvatske!
Objavljeno: 13. 05. 2018 - 3:10

Kadeti rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb drugu godinu zaredom osvojili su prvenstvo Hrvatske.

Nakon što su u skupini bili bolji od vršnjaka iz ZG Dubrave (26:17) i RK Dubrave (29:23) te nakon odigranog remija s rukometnom Akademijom Balić-Metličić (21:21), dječaci rođeni 2000. godine i mlađi pod stručnim su vodstvom trenera Borisa Nemeca u polufinalnom dvoboju uvjerljivo slavili protiv ekipe Zameta (25:17), da bi u velikom finalu još jednom bili najbolji kada je to najpotrebnije i slavili s uvjerljivih 24:19 (14:7) protiv rukometne Akademije Balić-Metličić.

U odlučujućem susretu posebno su se istaknuli Karpo Sirotić sa šest, odnosno Eugen Josip Žaja i Alan Javor s po četiri pogotka. Stipe Purić je imao  sedam, a Mateo Kajba četiri obrane.

Uz trenera Borisa Nemeca na klupi PPD Zagreba bili su i pomoćni trener i službeni predstavnik Branimir Kutnjak kao i fizioterapeutkinja Ivana Minauf.

Drugi naslov prvaka Hrvatske za ovu generaciju rukometaša PPD Zagreba osvojili su Vid Starčević, David Kocen, Ivica Volarević, Antonio Ljubić, Eugen Josip Žaja, Fran Zadro, Karlo Medić, Josip Bepo Kadija, Karpo Sirotić, Stipe Purić, Marino Gabrieri, Zvonimir Rudolf Šafranko, Paolo Kraljević, Mateo Kajba, Fran Kasap i Alan Javor.

Nakon odigranog turnira birana je i najbolja sedmorka, odnosno pojedinci ove završnice a svoje su nagrade zbog sjajnih izvedbi primili i rukometaši PPD Zagreba.

Tako je Antonio Ljubić izabran za najboljeg kružnog napadača, Stipe Purić proglašen je najboljim vratarem, Alan Javor najboljim obrambenim igračem, a Karpo Sirotić drugu godinu u nizu najkorisnijim igračem završnice.

Trener Boris Nemec drugu je godinu zaredom proglašen najboljim trenerom na završnici kadeta. 

PPD Zagreb – RA Balić – Metličić 24:19 (14:7)

Dvorana Marija i Line: 1 000 gledatelja

Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić (Rijeka)

Delegat: Dragutin Modesto (Kanfanara)

PPD Zagreb: Purić 7 obrana, Kajba 4 obrane; Starčević, Kocen, Volarević, Ljubić 2, Žaja 4, Zadro 2, Medić 1, Bepo Kadija 2, Sirotić 6, Gabrieri, Šafranko 2, Kraljević 2, Kasap, Javor 4

RA Balić-Metličić: Vladić 9 obrana + 1 gol, Milinović; Maraš 7, Čavčić, Roki 2, Pervan, Vladović, Radina 1, Ugrin, Matošić 1, Sučić 1, Mandić 1, Tokić, Duvnjak, Luketin 2, Porča 3

  Povratak na sve vijesti