Kadeti PPD Zagreba osvojili drugo mjesto na završnici prvenstva Hrvatske!
Objavljeno: 19. 05. 2019 - 5:06

Kadeti rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb osvojili su drugo mjesto na završnici prvenstva Hrvatske koja se ovoga vikenda održala  u Poreču.

Nakon što su u prethodna dva dana u grupnoj fazi natjecanja svladali ekipe Ludbrega (23:17), Dubrave (23:13) i Siska (22:17), a kasnije u polufinalu i ekipu Bjelovara (22:14), mladi su zagrebaši u reprizi prošlogodišnjeg finala još jednom morali čestitati ekipi Dugog Sela koja ih je drugu godinu u nizu svladala u finalnom susretu.

Pod stručnim vodstvom trenera Nina Markovića, uz kojeg su na klupi bili još i treneri Branimir Kutnjak, Ivan Dragić, i Bruno Pavlić, kadeti najboljeg hrvatskog kluba u finalu su izgubili rezultatom 27:19 (14:7).

Najkorisnijim igračem završnice proglašen je Zagrebov Jakov Neralić, a u najboljoj sedmorci našli su se i desni vanjski Matej Svržnjak i desno krilo Mislav Trninić.

Završni poredak na Prvenstvu Hrvatske 1.Hrvatska kadetska rukometna liga (dječaci rođeni 2002. godine i mlađi) je slijedeći: