Kamenica debitirao uvjerljivim slavljem na gostovanju kod Gorice!
Objavljeno: 17. 05. 2017 - 8:57

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb upisali su i šestu pobjedu, prvu pod novim trenerom Kasimom Kamenicom, u Premijer ligi za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske.

Debi četvrtog trenera PPD Zagreba u tekućoj sezoni odigran je u sklopu 06. kola natjecanja, a ovom je pobjedom hrvatski prvak napravio još jedan veliki korak ka planiranom cilju, obrani naslova prvaka Hrvatske.

Petstotinjak gledatelja u dvorani Srednjih strukovnih škola u Velikoj Gorici moglo je uživati u atraktivnom rukometnom dvoboju koji je nakon 60 minuta otišao na stranu zagrebačke momčadi rezultatom 34:23 (15:10).

Turčić uz bok Horvatu!

Trener Kamenica u svojoj prvoj utakmici na klupi najboljeg hrvatskog kluba nakon više od četvrt stoljeća odlučio je na tribinama staviti ozlijeđene Velka Markoskog, Josipa Ereša i imenjaka mu Vekića, kao i Lovru Šprema, Stefana Vujića i Ivana Stevanovića. Priliku da zaigra s prvom ekipom uz bok iskusnom Zlatku Horvatu dobio je mladi Filip Turčić.

Najbolji u redovima pobjedničkog PPD Zagreba bili su Luka Šebetić i Stipe Mandalinić svaki s po pet pogodaka, dok su gol manje zabili Zlatko Horvat, Leon Šušnja i David Miklavčić. Arian Jović u prvom je poluvremenu upisao 5 obrana, a Matevž Skok u nastavku jednu više.

Kod Gorice treba pohvaliti Hrvoja Cekovića s pet, odnosno Davora Ćavara i Luciana Buru s pogotkom manje. Tomislav Sladoljev imao je šest obrana, a Nikola Lončar pet.

Pred rukometašima PPD Zagreba dvoboj je 07. kola Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske u kojemu će hrvatski rukometni prvaci u subotu 20. svibnja gostovati kod našičkog Nexea. Najveći derbi hrvatskog rukometa na rasporedu je u 19.00 sati.

HRK Gorica – PPD Zagreb 34:23 (15:10)

Dvorana Srednjih strukovnih škola: 500 gledatelja

Suci: Ivica Glavinić i Mile Veraja (Metković)

Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd na moru)

PPD Zagreb: Skok 6 obrana, Jović 5 obrana, Turčić, Mrakovčić 1, Kontrec 3, Vori, Šebetić 5, Marković 3, Horvat 4, Šušnja 4, J. Valčić 3, Jotić, T. Valčić, Mandalinić 5, Miklavčić 4, Pavlović 2

HRK Gorica: Lončar 5 obrana, Dijanić, Sladoljev 6 obrana; Ceković 5, Marjanović 3, Laljek 3, Krstanović, Matić 2, Barišić, Nedić, Božiček, Vladušić 1, Ćavar 4, Goršeta, Bura 4, Buhiniček

  Povratak na sve vijesti