Kastelic i Saračević uoči završnice Kupa: Cijeli tjedan se pripremamo za ovo, mjesta opuštanju nema!
Objavljeno: 10. 05. 2018 - 12:33

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb spremaju se za završni turnir Kupa Hrvatske koji se održava u Umagu od 11. do 13. svibnja.

Najbolji hrvatski rukometaši na putu do završnog turnira najprije su, podsjećamo, u osmini finala svladali Borovo rezultatom 40:29 da bi u četvrtfinalu s 35:25 bili bolji od ekipe GRK Varaždina 1930.

U polufinalnom dvoboju, koji je na rasporedu u petak 11. svibnja u sportskoj dvorani Marija i Line s početkom u 19.00 sati, odmjerit će snage s ekipom Umaga dok će u terminu prije (17.00 sati) igrati Nexe Našice i Dubrava.

Dan uoči puta za službene stranice kluba susret su najavili trener prve ekipe Zlatko Saračević i rukometaš Urh Kastelic.

  • Cijeli tjedan posvećen je pripremi za Kup. Otvaramo s Umagom i bez obzira na to što jesmo izraziti favoriti mjesta opuštanju nema. Moramo ozbiljno shvatiti naš zadatak, nikako ne smijemo podcijeniti protivnika i ako odigramo kao što možemo i znamo i kao što uostalom i pokazujemo u svim dosadašnjim utakmicama prvenstva Hrvatske, onda problema u smislu plasmana u finale ne bi smjelo biti. Kada odradimo taj prvi korak trebamo iskoristiti subotu da se što bolje pripremimo za protivnika s kojim ćemo igrati u finalu. Mislim da su Dubrava i Nexe pokazali odličan rukomet ove sezone, kako u Europi tako i u domaćim natjecanjima. Rekao bih da je što se drugog polufinala tiče Dubrava u laganoj prednosti, jer oni, kako se to kaže, nemaju što za izgubiti i mislim da će igrati rasterećenije – kazao je u najavi završnog turnira vratar PPD Zagreba Urh Kastelic.

 

  • Za početak se nadam da ćemo u Umag otputovati kompletni. Imamo problema s Damirom Bičanićem koji ima virozu, ali vjerujem da će to do sutra biti u redu. Naš protivnik u polufinalu je jedna jako dobra ekipa, bili su peti u prvenstvu Hrvatske i sigurno da spadaju u sam vrh. Igraju atraktivan rukomet i imaju odličnog trenera. Mi u svakom slučaju moramo biti maksimalno motivirani i koncentrirani i onda ne bi smjelo biti problema. Što se tiče drugog polufinala prednost bih dao Nexeu. Njihov problem u dosadašnjem dijelu prvenstva bio je u tome što su paralelno igrali i Kup EHF-a. Sada su koncentrirani na prolazak u finale i vjerujem da ćemo se tamo i sresti – mišljenja je trener prve ekipe PPD Zagreba Zlatko Saračević.

I dok prijenosa polufinalnih dvoboja Kupa Hrvatske neće biti, svi ljubitelji rukometa moći će uživati u prijenosu finala koje je na rasporedu u nedjelju 13. svibnja s početkom u 16.30 sati. Prijenos je na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.

  Povratak na sve vijesti