Lavovi nedovoljno efikasni u napadu za pobjedu u Flensburgu!
Objavljeno: 09. 10. 2019 - 10:29

U utakmici 4. kola VELUX EHF Lige prvaka, rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb je u odličnoj atmosferi Flens Arene protiv domaćina SG Flensburg-Handewitt odigrao lavovsku utakmicu i na kraju izgubio sa 20:17.

Sjećanja na prošlogodišnju pobjedu su vjerojatno dala motivaciju i krila Zagrebašima na otvaranju susreta jer su efikasnim napadom te agresivnom obranom s odličnim Ristanovićem na golu kroz prvih 20 minuta susreta držali prednost od 3 u nekim trenucima i 4 gola razlike. Pred sam kraj poluvremena pivot Flensburga Johannes Golla je bio neumoljiv te s tri uzastopna pogotka sustigao Zagrebovu prednost te se na odmor otišlo s izjednačenim rezultatom 10:10.

I drugo poluvrijeme rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb otvaraju odlično te prelaze u vodstvo. Nažalost koncentracije i ekifasnosti u napadu je ponestajalo od 50. minute, nakon koje rukometaši Flensburga prelaze u vodstvo koje i drže do samog kraja utakmice. Konačan rezultat ovog susreta je 20:17.

Najefikasniji kod Lavova je bio Zlatko Horvat sa 6 postigutih pogodaka, dok je s druge strane Johannes Golla bio precizan 5 puta. Odličnim i čvrsto postavljenim obranama leđa su čuvali golmani. Benjamin Burić je zaustavio naš napad 15 puta dok je Radivoje Ristanović zabilježio 12 obrana.

SG Flensburg-Handewitt - PPD Zagreb – 20:17 (10:10)

PPD Zagreb: Ristanović 12 obrana, Ašanin 1 obrana; Šipić 1, Mrakovčić, Horvat 6, Stojnić, Bičanić 1, Ravnić, Hrastnik 1, Kosteski, Vlah, Gadža 2, Vistorop, Hrstić 3, Mandić 2, Bećiri 1

Flensburg-Handewitt: Burić 15 obrana, Golla 5, Hald Jensen, Glandorf, Svan 1, Jeppsson, Joendal 2, Steinhauser 2, Versteijnen, Zachariassen 2, Johannessen 4, Gottfridsson 2, Bergerud, Ebeling, Jurecki 1, Rod 1
 

Veselin Vujović, tener PPD Zagreba

  • Čestitam Flensburgu na zasluženoj pobjedi jer su danas bili bolja ekipa od nas. Ovo danas je bila jedna izuzetno čvrsta utakmica s odličnim obrambenim segmentom kao i golmanima. Mi imamo peh što već duže vrijeme igramo bez glavnih igrača, kako se jedni oporave drugi se ozljede. Ali čestitam još jednom Flensburgu i želim im sreću kako u Ligi prvaka tako i u domaćem prvenstvu.

Radivoje Ristanović, golman PPD Zagreba

  • Čestitam ekipi Flensburga na pobjedi. Naša ekipa je jako mlada i neki od njih su danas prvi put igrali utakmicu Lige prvaka protiv ovako dobre ekipe. Oslabljeni smo nedostatkom ključnih igrača i ozljede nas baš ne štede ovu godinu. Vidimo napredak i želimo i dalje rasti i napredovati iz utakmice u utakmicu. Zahvaljujem se navijačima jer je zaista zadovoljstvo imati navijače kao vjetar u leđa jer ti daju motivaciju za boljom igrom. Nadam se punim tribinama i u Zagrebu u Ligi prvaka i SEHA ligi.
  Povratak na sve vijesti