Lavovi u dramatičnoj završnici  došli do nova tri regionalna boda!
Objavljeno: 10. 12. 2017 - 8:28

Deseto kolo SEHA - Gazprom lige donijelo je nove domaće derbije pa su tako Zagrebaši otputovali u Našice kod Nexea.  Momci Zlatka Saračevića u vječnom hrvatskom derbiju dobro su se namučili za nova tri regionalna boda i drugo mjesto na tablici Lige, ali po posljednjem sučevu zvižduku upisali su slavlje 29:30

Zagrebaši su prvi poveli preko Zlatka Horvata, ali Nexe je dobro ušao u susret i ubrzo izjednačio. Domaći igrači uspjeli su stići i do prvog vodstva (4:3) preko Marina Šipića u 11. minuti. Nadovezao se i Marin Jelinić za dva pogotka prednosti, ali se onda budi naš Damir Bičanić i vraća igru u egal (5:5). 

Nastavila se izjednačena igra sve do 20. minute utakmice kada ponovno Bičanić realizira šut za dva laka pogotka za +2 Zagrebaša. No, trener Hrvoje Horvat dobro je posložio posljednje napade u prvom dijelu i do odlaska na odmor doveo Nexe do minimalnog zaostatka (12:13). 


Nexe je motivirano ušao u nastavak susreta i golovima Maria Tomića i Marina Jelinića poveo 17:15. Da se rezultat preokrene pobrinuo se iskusni kružni napadač Igor Vori sredinom drugog poluvremena. A onda kreće serija obrana Kristiana Pilipovića i Nexe se vraća u egal. 

Neizvjesna situacija na terenu i velika nervoza. Pozvao je i trener Saračević time-out, a razbranio se u ključnim trenucima i Urh Kastelic na zagrebovim vratima. U posljednju minutu ušlo se pri 28:28, a u novoj dramatičnoj završnici Igor Vori pronalazi put do našičke mreže i Zagrebu osigurava šestu pobjedu u SEHA - Gazprom ligi

Zlatko Horvat s devet pogodaka i Damir Bičanić s njih osam donijeli su slavlje Zagrebu, a na vratima je Urh Kastelic sakupio 12 obrana. Kod Nexea najefikasniji bili su Marin Jelinić s osam golova,iskusno krilo Vedran Zrnić zabio je šest, a Kristian Pilipović imao je sedam obrana. 

 

Dvorana: Kralja Tomislava, Našice

Suci: Boris Mandak, Mario Rudinsky (oba iz Slovačke)

RK Nexe:  Lelić, Pilipović, Lelić, Šipić 5, Koncuk, Leban, Eter 1, Zrnić 6 (2), Medenović, Barišić Jaman 1, Manci Mičević, Buvinić 5, Greganić, Jelinić 8, Jurić Grgić, Lavric, Tomić 3,

PPD Zagreb: Skok, Kastelic 12 obrana, Ž.Marković 1, Ereš, Mrakovčić,Božić-Pavletić, Kontrec, Vori 3, D.Marković 4 (1),, Horvat 9 (2), Šušnja, J.Valčić, T.Valčić, Ravnić, Hrstić 5, Bičanić 8.

  Povratak na sve vijesti