Lavovima srebro u Austriji, Kastelic najbolji vratar turnira!
Objavljeno: 20. 08. 2017 - 9:46

Nakon što su u prva dva dana uglednog međunarodnog turnira „Styrian Handball Days 2017“startali trima pobjedama, grupnima nad domaćinom HSG Grazom (28:24) i aktualnim finalistima slovenskog Kupa RK Mariborom (29:19), a potom i onom polufinalnom protiv aktualnih viceprvaka Slovenije i sudionika ovogodišnje EHF Lige prvaka – rukometnog kluba Gorenje Velenje (18:17), rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u velikom su finalu poraženi od aktualnih viceprvaka Mađarske MOL - Pick Szegeda.

Nakon 60 minuta sjajnog rukometa u sportskoj dvorani u Bärnbachu slavili su rukometaši mađarskog kluba rezultatom 34:25 (15:12).

Trener Kasim Kamenica je, podsjećamo, na raspolaganju za ovaj turnir imao 18 igrača. U Zagrebu su zbog ozljeda ostali Josip Vekić, Josip Božić - Pavletić i Mario Vuglač, dok je Tin Lučin s kadetskom reprezentacijom na Svjetskom prvenstvu u Gruziji istoga dana osvojio četvrto mjesto.

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su Stipe Mandalinić s osam pogodaka, dok su po tri postigli Zlatko Horvat, David Miklavčić i Domagoj Pavlović.

Urh Kastelic proglašen je najboljim vratarom turnira, a u finalnom je susretu upisao šest obrana za jedno poluvrijeme provedeno na parketu.

Euro Tournoi handball Strasbourg 2017

Pred rukometašima PPD Zagreba nastup je na posljednjem ovoljetnom pripremnom turniru - Euro Tournoi handball Strasbourg 2017 - koji se od 24. do 27. kolovoza održava u francuskom Strasbourgu.

Najbolji hrvatski rukometaši tamo će u grupnoj fazi odmjeriti snage s norveškim prvakom Elverumom i francuskim Chamberyjem. U drugoj skupini nalaze se domaći predstavnik Montpellier, ruski Chekhovskie Medvedi i španjolska Naturehouse la Rioja.

RK PPD Zagreb: Skok 3 obrane, Jović, Kastelic 6 obrana; Ereš, Mrakovčić, Kontrec 2, Vori 1, Marković 2, Horvat 3(1), Šušnja, J. Valčić 1, T. Valčić, Mandalinić 8, Miklavčić 3, Ravnić, Hrstić 1, Bičanić 1, Pavlović 3

HC MOL Pick – Szeged: Sierra 4+1 obrana, Šego 8+1 obrana; Källman 4, Bodo 6, Sigurmannsson 3(2), Gorbok 2, Dos Santos 1, Balint, Zubai, Balogh 3, Skube 1, Blažević, Gaber 2, Šoštarić 3, Alvarez 4, Banhidi 4, Buntić, Zhitnikov 1