Lino Červar poslao snažnu poruku uoči PSG-a: Ako damo sve od sebe, već smo pobjednici!
Objavljeno: 28. 09. 2018 - 4:36

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb druga je domaća utakmica VELUX EHF Lige prvaka, ali i prva ovosezonska u Areni Zagreb. Zagrebaši će u subotu, 29. rujna, ugostiti jednu od najvećih velesila europskog rukometa danas, Paris Saint Germain, a tim je povodom u prostorijama kluba u petak održana press konferencija za medije na kojoj su derbi s Parižanima najavili trener PPD Zagreba Lino Červar i igrač Damir Bičanić.

Lavovi iz dosadašnja dva kola Lige prvaka pamte poraz iz domaćeg susreta u Osijeku protiv MOL Pick – Szegeda, kao i izvanrednu pobjedu i dva boda ostvarena na gostovanju kod osvajača Bundeslige SG Flensburg – Handewitta u Njemačkoj. Parižani su, s druge strane, u oba dosadašnja kola bili nepogriješivi, te su na otvaranju nove sezone najprestižnijeg europskog rukometnog natjecanja slavili u ukrajinskom Zaporožju, a na domaćem su terenu svladali slovensko Celje Pivovarnu Laško.

Dvoboj hrvatskog prvaka i vladajuće francuske momčadi na rasporedu je za 20 sati, a izravan prijenos dostupan će biti putem Drugog programa Hrvatske radiotelevizije.

Prethodno sportskom dijelu konferencije za medije, PPD Zagreb potpisao je sponzorski ugovor sa Studenom, o čemu više možete pročitati ovdje: http://rk-zagreb.hr/vijesti/rukomet/ppd-zagreb-potpisao-novo-sponzorstvo-studena-je-najnoviji-clan-rukometne-ob

Lino Červar, trener PPD Zagreba

Drago mi je da ste prepoznali klub i promjenu koju pokušavamo unaprijediti i promovirati. Trebamo vašu pomoć. Pozovimo ljude da vide naše dečke. Ja sam s njima par mjeseci i mogu reći da se radi o mladim, skromnim ljudima, a skromnost je ono što nam nedostaje u društvu. Tihi su, ne pitaju kada će plaća, već hoće raditi. Imaju razvojni mentalni sklop, žele napredovati. Znaju da se samo radom, skromnošću i posvećenošću može doći do rezultata i, vjerujte mi, radi se o dobroj djeci. To su dečki kakvih bi ja volio da ih ima što više u društvu i da ih promoviramo. Ja vjerujem da ih ima, ali slabo su promovirani. Mi smo uvijek naklonjeni bombastičnom, pumpamo spektakle i one koji imaju puno novaca, a ljudi gladuju. Mislim da treba promovirati mlade ljude. Kaže jedan poznati pjesnik da su djeca pametnija od nas, mi smo samo iskusniji. Nije slučajno da su oni prvi puta pobijedili prvaka Njemačke, dosad nepobjedivu ekipu. I na koji način? Osim Horvata i još par njih, za ostatak niste nikada čuli. Tko je Mandić, tko je Vistorop? Ima toliko igrača koji su se u toj utakmici prvi puta javno predstavili i mislim da im trebamo dati potporu. Igramo s ekipom koja ima otprilike preko 20 milijuna eura proračuna. To je, realno, neravnopravan dvoboj. Mi se sada s dosta novih igrača idemo boriti protiv njih. A volim taj prkos, a u mojim ga igračima ima, ali trebamo se igrati. Ne smijemo imati natjecateljski imperativ protiv njih jer ćemo izgorjeti u tome. Uvijek im govorim da se trebaju igrati, da je to jedna igra. Moramo, ako želimo postati jedna respektabilna momčad, a Zagreb to je - on je jedan rukometni brend, brend sporta koji je izvorni globalni europski dvoranski sport, to je rukomet. Mogu vam reći, doživljavam neku drugu mladost u okruženju ovih dečki koji su tihi, skromni i žele raditi. Ujutro imamo tonus, a onda ćemo u jednoj od klupskih prostorija naručiti klopu da se okrijepimo i čekamo Francuze. Čekat ćemo braću Karabatić, Omeyera, Abaloa, Hansena, Gensheimera... Rekao je naš igrač Luka Stepančić da nije čudo što je PPD Zagreb tukao Flensburg. Mi ćemo ih zeznuti ako će se moći, ali pošteno, a možda će nas i napucati. Interesira me kako će to izgledati, ali vrijedi to pogledati, dati dečkima potporu, očekujući kako će ubuduće biti pobjeda, ali bit će i poraza. Ja sam čvrsto na zemlji, ali uživam u tome. Danas je pobjeda sve. Samo ako si pobjednik, najbolji si. Ne mora tako značiti. Evo, osam sam medalja osvojio, a opet uživam u ovome i gladan sam uspjeha. A i oni su, ali pokušat ćemo igrati. Znamo tko su, ne trebamo uopće komentirati, sastavljeni su od najboljih igrača na svijetu. Možda neke iznimke postoje, ali kad nabrojite igrače, sasvim je jasno. Mi ćemo se pokušati oduprijeti, dat ćemo sve od sebe i očekujemo veliki interes. Drago mi je da su Zagrepčani prepoznali da treba dati potporu klubu jer to je njegova nova stranica razvoja, gdje se moramo osloniti na svoju djecu i proizvoditi igrače. To je naša sudbina, sudbina jedne male zemlje. Proizvoditi i odgajati, osnaživati našu djecu i dati im primjer i poruku da se samo strpljivim radom, odlučnošću, posvećenošću, strašću i entuzijazmom dolazi do rezultata. Ja sam igračima rekao – ako damo sve od sebe, za mene ste već pobjednici. U čemu nas ne smiju pobijediti? U borbenosti! Kada bi nas pobijedili u borbenosti, to bi onda bio poraz. Mi ćemo se pokušati boriti koliko možemo, a ako ovako nastave, vjerujte da će imati koristi i rukometni klub Zagreb, reprezentacija, a i sport. Ovo je poruka. Unaprijed vam se zahvaljujem što ste pokazali veliko zanimanje.

Damir Bičanić, igrač PPD Zagreb

Koliko smo čuli, puno je ulaznica već prodano, što nama puno znači. Želimo probati što više napuniti Arenu Zagreb da podignemo atmosferu oko rukometa. Svi smo se mi na početku ove sezone bojali kako će sve funkcionirati, jer je puno starih i iskusnih igrača otišlo ili prestalo igrati rukomet, a došli su mladi i neiskusni. Ipak, danas dok sjedimo tu, možemo svi biti ponosni na utakmice koje smo odradili do sada i na rezultate koje smo postigli. Malo smo sebe uveli u probleme jer sad je očekivanje publike i medija da moramo ovako nastaviti igrati, a kako je Lino rekao, a ja se i slažem, sigurno će doći dan kada ćemo možda malo pasti protiv tih velikih ekipa i ne odigrati utakmicu kakve smo do sad odigrali. Nadam se da to neće biti sutra. Mi se na terenu borimo, dajemo sve od sebe, i to je naš cilj jer jedino tako možemo konkurirati jednom Parizu, Flensburgu ili Szegedu. To su sve ekipe koje su puno bogatije od nas, a mislim da je samo Nikola Karabatić pet puta skuplji od cijele naše ekipe. Nema tu neke pretjerane pameti, moramo igrati borbeno i strpljivo u napadu i nadati se da će oni imati svoj loš dan kako bismo ih mi mogli iznenaditi. Nema pretjerane filozofije. Lino i stručni stožer puno su puta ovaj tjedan rekli da izađemo na teren, veselimo se i igramo rukometa, budemo borbeni, a rezultat ako dođe – super, a ako ne, bitno je da smo dali sve od sebe. Nadam se da ćemo to uspjeti isprezentirati sutra.

  Povratak na sve vijesti