Mađari prejaki i u drugom susretu!
Objavljeno: 30. 11. 2019 - 8:46

U drugom međusobnom susretu u EHF Velux Ligi prvaka, odigranom u nedjelju 30. studenoga, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb su upisali još jedan poraz protiv ekipe MOL - Pick Szegeda. Ovoga puta s većom gol razlikom od prve utakmice, pred svojim gledateljima, mađarski prvak je slavio s 33:23 (14:7).

Zagrebaši nisu uspjeli ugrabiti barem bod u posljednjem susretu pred zimsku pauzu najelitnijeg rukometnog natjecanja. Mađarski je sastav u nedjelju poslijepodne bio vidno raspoloženiji u svim segmentima, uz sjajnog Alilovića na vratima. Igrom su pokazali ono što je trener Vujović najavio pred susret, da su ekipa s kvalitetom za Final 4 ovogodišnjeg izdanja Lige prvakaza.

Obje su momčadi susret otvorile jakim i agresivnim obranama što se odrazilo na jako mali broj postignutih pogodaka. Odlično raspoložen Mirko Alilović na golu, promašeni ziceri te čak 4 promašena sedmerca doveli su do rezultata 14:7 na poluvremenu. Prednost koju Zagreb u ovom trenu i ovom sastavu nije mogao sustići te je nastavak izgledao kao jednosmjerna ulica. U drugom poluvremenu obrane su bile popustljivije, napadi lepršaviji i atraktivniji a Mađari napadački neumoljivi, završavaju susret s 10 golova prednosti, 33:23.

Najefikasniji je u nedjeljnom susretu bio Ante Gadža sa sedam pogotka dok je na strani domaćina pet pogodaka postigao Joan Canellas.
 

MOL - Pick Szeged - PPD Zagreb 33:23 (14:7)

PPD Zagreb: Ašanin, Ristanović; Šipić 3, Mandić, Hrastnik, Stojnić 2, Horvat 1, Ravnić, Gadža 7, Hrstić 3, Bičanić, Bećiri, Vlah 3, Vistorop, Vekić 2, Ereš 2

MOL - Pick Szeged: Alilović, Mikler; Maqueda 1, Stepančić 4, Kallman 4, Mikler, Canellas 5, Henigman 1, Radivojević 3, Gaber 1, Šoštarić 3, Banhidi 3, Kasparek 1, Bombač 4, Rosta 1, Žitnjikov 2

  Povratak na sve vijesti