Mandić i Hrstić se upisali u strijelce na prijateljskoj utakmici protiv Njemačke!
Objavljeno: 24. 10. 2019 - 9:37

Hrvatska rukometna reprezentacija je poražena od Njemačke rezultatom 25:26 (12:13) u prijateljskoj utakmici u zagrebačkoj Areni. To je prva od dvije prijateljske utakmice, dok se uzvrat očekuje u subotu u Hannoveru. Na popisu izbornika Line Červara su se našli i Zlatko Horvat, Marin Šipić, David Mandić, Matej Hrstić, Kristian Bećiri, Matej Ašanin te Luka Mrakovčić, od kojih su svi osim Mrakovčića upisali minute u sinošnjem susretu.

  • Dosta smo rotirali, tražili, zanimljivo da smo stizali s jednom novom postavom, da smo zamalo uspjeli. Iskusniji su mogli dati i malo više, što samo govori da timu treba osvježenja i da su ona dobro došla, poput Matanovića, Šarca, Šebetića, Hrstića… Neki su dobili priliku danas, ostali će u Hannoveru, no sve u svemu imamo još dosta posla da spremni dočekamo Euro – izjavio je izbornik Červar
     
  • Zadovoljan sam pobjedom, nikad nije lako igrati s Hrvatskom. Odigrali smo dobru utakmicu, želim da tako bude u Hannoveru. Ono s čim se moram baviti je brzina s kojom smo prosuli veliku prednost u nastavaku. No, vidjeli smo neke nove snage i mislim da možemo optimistično gledati prema naprijed. Veselimo se domaćoj atmosferi u Hannoveru - zaključio je Prokop, izbornik Njemačke

S pet pogodaka najefikasniji u hrvatskim redovima bio debitant Vlado Matanović, a po četiri gola dali su David Mandić i Luka Stepančić. Kod gostiju najefikasniji je bio Tobias Reichmann s pet pogodaka


HRVATSKA: Šego 12 obrana, Ašanin 4 obrane; Duvnjak 3, Hrstić 1, Stepančić 4, Horvat, Šarac, Musa 1, Jelinić, Mamić 1, Šebetić 3, Cindrić, Matanović 5, Mandić 4, Martinović, Šipić, Bećiri, Pavlović 3.

NJEMAČKA: Wolf 7 obrana, Quenstedt 5 obrana; Gensheimer 4, Golla 1, Reichmann 5, Wiede, Pekeler 2, Häfner 1, Schiller 1, Semper 3, Kühn 4, Böhm 1, Stutzke, Kohlbacher 1, Kastening 1, Drux 2.

  Povratak na sve vijesti