Marković i Horvat presudili Nexeu u najvećem derbiju hrvatskog rukometa!
Objavljeno: 20. 04. 2017 - 8:56

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb slavili su u najvećem derbiju hrvatskog rukometa nakon što su u četvrtak 20. travnja svladali našički Nexe u sklopu 02. kola Premijer Lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske.

Dvoboj dvije najbolje hrvatske momčadi pripao je aktualnim prvacima koji su u ispunjenoj Kutiji šibica slavili rezultatom 30:23 (15:9).

U sastavu najboljeg hrvatskog rukometnog kluba nije bilo ozlijeđenog Darka Cingesara, kao ni Lovre Jotića, Stefana Vujića, Ariana Jovića, Lovre Šprema i Josipa Vekića.

Najbolji u redovima pobjednika bili su kapetan Zlatko Horvat i Dobrivoje Marković s po šest pogodaka, Stipe Mandalinić postigao je gol manje, dok su se sjajni organizator igre Domagoj Pavlović i nezaustavljivi kružni napadač Igor Vori zaustavili na brojci od četiri pogotka. Ivan Stevanović imao je četiri, a Matevž Skok dvije obrane.

Kod Nexea svakako valja pohvaliti stopostotnog Damira Halilkovića s četiri pogotka, odnosno raspoloženog Ivana Sršena s golom manje. Osam obrana imao je Gregor Lorger, a jednu je upisao Edi Vešligaj.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 03. kola Premijer Lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske kojemu će u nedjelju 23. travnja gostovati na istoku grada, kod rukometaša Dubrave. Početak tog dvoboja predviđen je za 18.00 sati.

PPD Zagreb – Nexe 30:23 (15:9)

Kutija šibica: 1 200 gledatelja

Suci: Matija Gubica i Boris Milošević

PPD Zagreb: Stevanović 4 obrane, Skok 2 obrane; Mrakovčić 2/2, Kontrec 1/1, Vori 4/4, Strbad, Šebetić, Marković 6/10, Horvat 6/10, Šušnja, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 5/8, Miklavčić 1/3, Pavlović 4/4

Nexe: Lelić, Lorger 8 obrana, Vešligaj 1 obrana; Eter 2/2, Zrnić 1/2, Barišić Jaman 3/4, Mičević 1/3, Sršen 3/4, Božić  Pavletić 1/2, Sakić 2/2, Halilković 4/4, Vegar 2/3, Špiler 3/7, Bolanča, Herceg 1/3, Greganić

  Povratak na sve vijesti