Meshkov Brest pobjedom u Varaždinu izborio nastup na završnom turniru SEHA Gazprom lige!
Objavljeno: 17. 03. 2017 - 11:17

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su u sklopu 17. kola SEHA Gazprom lige u kojemu su kao domaćini u varaždinskoj Areni ugostili bjeloruski Meshkov Brest. Dvoboj hrvatskog i bjeloruskog prvaka bio je ujedno i posljednja utakmica regularnog dijela SEHA Gazprom lige.

Pobjedom Meshkov Bresta rezultatom 25:31 (14:17), konačni poredak na tablici regionalnog natjecanja glasi: 1. Vardar, 2. Telekom Veszprem, 3. Meshkov Brest, 4. PPD Zagreb, 5. Celje PL, 6. Gorenje Velenje, 7. Nexe Našice, 8. Metalurg, 9. Tatran Prešov, 10. Izviđač Ljubuški.

U dvoboju protiv bjeloruskog prvaka trener PPD Zagreba Silvio Ivandija odlučio se za sastav s povratnikom Lukom Šebetićem, dok su na tribinama ostali Domagoj PavlovićLovro Šprem i Lovro Jotić.

Najbolji u redovima hrvatskog prvaka bili su David Miklavčić sa šest pogodaka, kapetan Zlatko Horvat s četiri, odnosno Darko Cingesar, Dobrivoje Marković i Stipe Mandalinić sa po tri pogotka. Ivan Stevanović imao je pet, a Matevž Skok dvije obrane.

Kod pobjedničke momčadi svakako valja pohvaliti Rastka Stojkovića, Dzianisa Rutenku i Artsioma Kulaka sa po četiri gola, dok je naš Ivan Pešić skupio deset obrana.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb prvi je dvoboj osmine finala rukometne Lige prvaka u kojemu će u subotu 25. ožujka ugostiti mađarski Telekom Veszprem. Početak tog susreta na rasporedu je u 18.00 sati.

PPD Zagreb – Meshkov Brest 25:31 (14:17)

Arena Varaždin: 1 000 gledatelja

Suci: Mario Rudinsky i Boris Mandak (SVK)

Delegat: Jan Rudinsky (SVK)

PPD Zagreb: Stevanović 5 obrana, Skok 2 obrane; Mrakovčić, Vujić 2, Kontrec, Vori 1, Cingesar 3, Šebetić, Marković 3, Horvat 4, Šušnja 1, Valčić J. 2, Valčić T., Mandalinić 3, Miklavčić 6, Markoski

Meshkov Brest: Pešić 10 obrana, Mijatović; Rutenka 4, Yaschanka, Babichev 2, Kulak 4, Kristopans 4, Yurnyok, Stojković 4, Atman 3, Shumak, Vukić 2, Prodanović, Razgor 2, Ostroushko 2, Shylovich 3

  Povratak na sve vijesti