Motor u triler završnici slavio u Sutinskim vrelima!
Objavljeno: 18. 11. 2020 - 10:58

U susretu sedmog kola rukometne EHF Lige prvaka PPD Zagreb je u srijedu u dvorani Sutinska vrela ugostio ukrajinski Motor iz Zaporozhya. Na kraju 23:24 za goste koje su do pobjede predvodili Aidenas Malasinskas i Barys Pukhouski.

Utakmica je od samog početka bila čvrsta uz tvrde obrane s obe strane. Napad Zagreba predvodio je Ivan Laljek koji je u prvih 30 minuta mrežu gostiju zatresao tri puta. Najviše problema obrani Lavova s druge je strane zadavao Aidenas Malasinskas te Dmytro Horiha koji je pogodio četiri puta. Susret je od samog početka bio rezultatski izjednačen te momčadi na predah odlaze pri 13:13.

Drugo poluvrijeme krenulo je istim ritmom sve do nešto više od deset minuta do posljednjeg sučevog zvižduka kada gosti prvo obranom Maroza a potom i pogotkom Malasinskasa odlaze na +2. Susret na kraju ipak ulazi u neizvjesnu završnicu u kojoj Pukhouski pogotkom dvije minute prije kraja susreta odvodi goste na 22:24. Laljek u idućem napadu propušta priliku vratiti 'Lavove' na samo -1 što se na kraju pokazuje odlučujućim. Na kraju 23:24 uz šest pogodaka Davida Mandića sa jedne te po pet Aidenasa Malasinskasa i Barysa Pukhouskog s druge strane.

U idućem kolu Zagrebaši će 26.11. u goste Ukrajincima. Utakmica u Zaporozhyu na rasporedu je u 18:45 sati.

PPD ZAGREB – MOTOR ZAPOROZHYE 23:24 (13:13)

PPD ZAGREB: Jandrić 1 obrana, Ašanin 5 obrana; Šipić, Vistorop, Mrakovčić 2, Mandić 6(4), Božić-Pavletić 1, Burić 2, Srna, Vuglač 2, Obradović 1, Laljek 3, Matanović 3, Ravnić, Hrstić 2, Grahovac 1. Trener Vlado Šola.

MOTOR: Viunik 1 obrana, Maroz 9 obrana; Kubatko 1, Babichev, Malasinskas 5, Pukhouski 5, Denysov 2, Orbović 4, Turchenko, Molina Cosano, Kozakevych 2, Horiha 4, Gurkovsky, Burzak, Kasai 1, Minotskyi. Trener Gintaras Savukynas.

  Povratak na sve vijesti