Na ‘ljetnoj turneji’ mlađi uzrasti PPD Zagreba nanizali velike uspjehe!
Objavljeno: 13. 07. 2018 - 5:47

Mlađi uzrasti RK PPD Zagreba na samom su početku ljeta već odradili jednu pravu turneju. U sklopu nastupa na ljetnim turnirima, mladi su Zagrebaši obišli nekoliko gradova i država te u vitrine najuspješnijeg hrvatskog rukometnog kluba pospremili nova klupska odličja.

U Budimpešti, Mađarska, od 14. do 17. lipnja održan je turnir četiriju gradova, odnosno predstavnici Bratislave, Budimpešte, Ljubljane i Zagreba. Selekcija Grada Zagreba pobjede je odnijela u svim susretima osim u derbiju protiv domaćina Budimpešte. S jednim porazom, Zagrebaši su turnir završili na 2. mjestu. Momčad je bila predvođena Zvonimirom Bilićem i Ninom Markovićem, a za Grad Zagreb nastupali su sljedeći igrači: Grdović, Turčić, Pandža, Jutriša, Baković, Tintor, Purić, Svržnjak, Leskovec, Šalić, Drinovac, Lisac, Trninić, Neralić.

U Beogradu, Srbija, od 26. do 28. srpnja održan je drugi po redu međunarodni rukometni turnir - New Belgrade Summer Cup. U kategoriji 2003. godišta, nastupila je i momčad Grada Zagreba i redom pobjedila sve protivnike te došla do velikog finala. Potonja je, zatim, u samoj završnici slavila nad izraelskom momčadi R. Hasharom rezultatom 22:25! Pod vodstvom trenera Zvonimira Bilića i Nine Marković, zlatnim su se odličjem okitili sljedeći igrači: Andro Lopac, Luka Leskovec, Matija Kuhar, Fabijan Dumbović, Janko Načkar, Ivan Lucević, Matej Svržnjak, Lukša Missoni, Matija Runtas, Fran Tomašić, Viktor Bošnjak, Ivan Kniewald, Fran Balažinec, Matteo Maćaš, Andrija Klepo, Jakov Čerček. Važno je još spomenuti da je igrač Luka Leskovec proglašen najboljim igračem turnira.

U Gothenburgu, Švedska, od 02. do 07. srpnja održan je 49. po redu međunarodni rukometni turnir Partille cup. Na najvećem svjetskom rukometnom turniru za mlade uzraste, PPD Zagreb nastupio je (između ostalog) i u kategoriji Boys 15. Momčad Brune Pavlića i Nine Markovića turnir je otvorila porazom. Ipak, Zagrebaši nakon početne greške kreću nizati pobjede, te nakon 10 uzastopnih slavlja pobjedom nad Skanderborg HB 1 rezultatom 15-13 osvajaju turnir i penju se na najvišu stepenicu na postolju. Za ekipu Boys 15 nastupali su: Lukša Missoni, Matej Svržnjak, Luka Leskovec, Matteo Mačaš, Andro Lopac, Matija Kuhar, Fabijan Dumbović, Janko Načkar, Ivan Lucević, Antun Aramić, Ivan Šunić, Ivan Kniewald, Viktor Bošnjak, Fran Balažinec, Andrija Klepo.

Čestitamo svojim mladim nadama i kompletnom stručnom stožeru na svim dosad postignutim rezultatima te se nadamo jednakim uspjesima i u daljnjem nastavku rada!

  Povratak na sve vijesti