Nakon velike borbe Zagrebaši svladali Poreč na otvaranju prvenstva Hrvatske!
Objavljeno: 24. 03. 2018 - 8:37

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb domaćom pobjedom nad ekipom Poreča otvorili su 1. kolo Lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske.

Uz izravan prijenos na programu Arenasport 2 te uz glasnu podršku 500-tinjak gledatelja u sportskoj dvorani Kutija šibica na Trešnjevci najbolji hrvatski rukometaši opravdali su ulogu favorita i na koncu, iako ne bez muke, slavili protiv ekipe Poreča rezultatom 26:22 (13:11).

Trener Zlatko Saračević prvi je puta ove sezone u sastav stavio vratara Ivana Vekića koji je na polusezoni pristigao iz redova Metkovića, dok je prvi vratar kluba Urh Kastelic susret odgledao s tribina.

U sastavu hrvatskih rukometnih prvaka nije bilo ni ozlijeđenih Mateja Hrstića i Marija Vuglača, dok su na tribinama ostali iskusni David Miklavčić i Damir Bičanić, kao i mladi Josip Ereš.

U prvom poluvremenu hrvatski rukometni prvaci shvatili su da su gosti tvrd orah te da će se morati jako pomučiti ne bi li uzeli oba boda. Hrabri rukometaši Poreča igrali su ravnopravno najboljem hrvatskom klubu kroz prvih 30 minuta, a samo je pogodak Petra Medića nakon isteka vremena odveo zagrebaše na plus od dva pogotka razlike.

U toj prvoj polovici igre po tri su pogotka postigli Igor Vori, Zlatko Horvat i Petar Medić. Kod gostiju prednjačio je Filip Perić s tri gola, dok su kapetan Matija Rađaković i Adrian Miličević dali po dva gola.

Nastavak je samo potvrdio kako je riječ o jednoj od najuzbudljivijih utakmica u proteklih nekoliko godina, a za to su ponajviše zaslužni rukometaši Poreča koji su do samog kraja susreta igrali potpuno ravnopravno, gol za gol s prvakom Hrvatske.

Tek u posljednjih pet minuta, nakon što je treće isključenje i selidbu na tribine zaradio ponajbolji igrač gostiju Filip Gavranović, domaći su rukometaši dvama pogocima Josipa Valčića i jednim Domagoja Pavlovića uspjeli otići na dva, a zatim i na tri pogotka razlike. U 55. minuti, pri vodstvu PPD Zagreba 24:22, trener gostiju Dinko Đanković uzima i treću minutu predaha.

Uspjeli su zagrebaši mirno privesti ovaj susret kraju i na koncu slaviti rezultatom 26:22, iako treba čestitati ekipi Poreča na sjajnoj partiji i velikoj borbenosti.

U redovima PPD Zagreba najbolji su bili Domagoj Pavlović i Zlatko Horvat s po pet pogodaka, dok su Petar Medić i Valentino Ravnić zabili po gol manje. Po tri su gola dali Igor Vori i Josip Valčić. Arian Jović imao je šest obrana.  

Kod ekipe Poreča svakako valja istaknuti odlične partije Filipa Perića sa šest, odnosno imenjaka mu Gavranovića s četiri pogotka. Moreno Car imao je deset obrana.

Pred rukometašima PPD Zagreba susret je 02. kola Lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske. U petak 30. ožujka najbolji će hrvatski rukometaši gostovati na istoku grada, kod ekipe Dubrave s početkom u 19.00 sati.

PPD Zagreb – Dubrava

Suci: Davor i Zoran Lončar (Varaždin)

Delegat: Zlatko Ladić (Sračinci)

PPD Zagreb: Jović 6 obrana, Vekić; Mrakovčić, Lučin, Božić – Pavletić, Kontrec 1, Vori 3, Marković, Horvat 5, Šušnja 1, J. Valčić 3, Medić 4, T. Valčić, Ravnić 4, Pavlović 5, Vekić

Poreč: Popović, Car 10 obrana; Miličević 2, Mataija 1, Matej, Gavranović 4, Thoss 1, Štifanić, Perić 6, Mofardin 2, Petrov 3, Žagar, Ventin, Rađaković 3, Pribetić

  Povratak na sve vijesti