Ništa od senzacije u Parizu; Zagrebaši se oprostili od Lige prvaka!
Objavljeno: 01. 03. 2020 - 5:07

U posljednjoj utakmici grupne faze VELUX EHF Lige prvaka, ujedno i posljednjoj utakmici rukomentog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb u sezoni 2019./2020., francuski prvak Paris Saint-Geramain je na svom terenu bio bolji rezultatom 37:26 (18:12).

Zagrebaši su jako dobro otvorili utakmicu i usprkos čak 5 obrana Gerarda odmah na otvaranju utakmice, u 13. minuti rezultat je 6:5 za PPD Zagreb. No tri neforsirane pogreške u napadu odvode PSG brzim kontrama na +3. Slaba efikasnost Zagrebaša u napadu se nastavila, a pogurani igračem više 6 minuta, Parižani se brzo odvajaju na čak 7 golova razlike. Odličnom reakcijom te golom Quan Wanga u zadnjoj sekundi prvog poluvremena, na odmor se odlazi rezultatom 18:12. Drugo poluvrijeme su domaćini samo povećavali svoju prednost i pokazali svoju nadmoć nad Zagrebom konačnim rezultatom 37:26.

Najbolji su pojedinci u posljednjoj ovosezonskoj utakmici Lige prvaka bili Božović sa 6 te Mandić sa 5 pogodaka. S druge su strane Pariz do pobjede predvodili Sagosen sa 9 pogodaka te Gerard s 12 obrana.

Paris Saint-Germain - PPD Zagreb 37:26 (18:12)

Suci: Jan Erik Leandersson, Mikael Lindroos (FIN)

Delegat: Victor Poladenko (RUS)

PPD Zagreb: Ristanović 3, Wang 1, 4 obrane: Horvat 2, Mandić 5, Gadža 3, Šipić 4, Vlah, Božić Pavletić, Bećiri 1, Božović 6, Hrastnik, Ravnić, Vistorop 1, Stojnić 2, Hrstić 1, Srna

Paris Saint Germain: Corrales, Gerard 3, 12 obrana; Sigurdsson, Keita 3, Sagosen 9, Kounkoud 2, Remili 4, Abalo, Kempf, Syprzak 4, Karabatić L. 4, Morros, Hansen 1, Karabatić N., Ekdahl 3, Nahi 4

 

Slijedi SEHA liga!

Rukometaše PPD Zagreba u nastavku sezone očekuje utakmica četvrtfinala SEHA Gazprom lige 7. ožujka u 17:15 sati protiv Tatran Prešova. Prijenos spomenutog dvoboja izravno će biti prikazan na Arena televiziji.

  Povratak na sve vijesti