Obranović uoči Szegeda: Taktički spadaju u europski vrh, a s tribina ih nose sjajni navijači!
Objavljeno: 20. 09. 2021 - 6:00

Nakon uvjerljivog poraza na otvaranju EHF-ove Lige prvaka, rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb priliku za prve bodove vrebati će na gostovanju u mađarskom Szegedu, gdje će s istoimenim protivnikom odmjeriti snage u srijedu, 22. rujna.

Početak dvoboja hrvatskog i mađarskog prvaka na rasporedu je u 18.45 sati, uz izravan prijenos na programu Arena Sport televizije.

Dan uoči polaska na put i dva dana uoči dvoboja s Pick Szegedom za službene stranice kluba razgovarali smo s trenerom Ivicom Obrvanom i rukometašem Sandrom Obranovićem.

  • Da se prvo osvrnem na poraz od Aalborga na startu sezone. Mislim da to sve skupa i nije bilo tako loše kako krajnji rezultat sugerira. Oni su zasluženo pobijedili, ali mi smo bili u egalu gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Nije opravdanje što smo mlada ekipa, ali činjenica jest da se mladim momčadima događaju takvi padovi, kakav smo mi iskusili u drugom poluvremenu te utakmice. Na nama je da izvučemo pouke iz tog susreta i da što brže sazrijemo jer nemamo previše prostora za gubiti bodove – kazao je u uvodu srednji vanjski PPD Zagreba Sandro Obranović te se potom osvrnuo na ono što nas čeka u srijedu u Mađarskoj.
  • Okrećemo se dvoboju sa Szegedom, imamo još dva dana da se spremimo što je bolje moguće. Vremena nema puno, a tamo nas čeka jedna od taktički najboljih momčadi u rukometu uopće koju s klupe vodi čuveni španjolski trener Juan Carlos Pastor. O tome koliko je on posvećen taktici mogu donekle i sam posvjedočiti budući da sam proveo jedno vrijeme pod njegovim okriljem i mogu reći iz prve ruke da čovjek provodi strašno puno vremena koncentrirajući se na video analize i taktičku pripremu svoje ekipe. Uz to prednost će im biti i strašna domaća atmosfera s fantastičnim navijačima koji ih nose gotovo uvijek do pobjede. Činjenica je da se rijetko tko vraća iz Szegeda s bodovima, ali mi idemo dati svoj maksimum i pokušati izvući što bolji rezultat. Oni jesu naravno favoriti, ali mi ćemo se potruditi što bolje odigrati – zaključio je Sandro Obranović.
  • Oni su svakako jedna od najboljih europskih ekipa. Izuzetno teško gostovanje za bilo koga pa tako i za nas. Naša je želja za početak odigrati bolju utakmicu nego li smo odigrali protiv Aalborga, da budemo konkurentni i čvršći u obrani jer će nam to itekako trebati protiv jedne tako fizički dominantne ekipe kakav je Szeged. Nadam se dobroj utakmici i zajedno s ostatkom ekipe nestrpljivo očekujemo priključenje nekih igrača koji nam zbog ozljeda nedostaju. Cilj je ostaviti najbolji mogući dojam kako bismo iz ove utakmice crpili pozitivnu energiju na valu koje bi ušli u jako važan dvoboj 03. kola protiv norveškog Elveruma – poruka je trenera PPD Zagreba Ivice Obrvana uoči puta u Szeged.
  Povratak na sve vijesti