Oslabljeni Zagrebaši uz tešku borbu poraženi u Brestu!
Objavljeno: 19. 11. 2019 - 9:43

U utorak, 19. studenoga, u sklopu zaostalog 2. kola SEHA - Gazprom lige rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb igrali su protiv ekipe Meshkov Bresta. Najbolji hrvatski predstavnik regionalne lige protiv domaćina iz Bresta poražen je rezultatom od 33:29 (16:15).

Svojevrski derbi je ponudio gledateljima odlične poteze u napadu te nepoštednu borbu u fazi obrane. Premda se na odmor otišlo minimalnom razlikom, pogurani s nekoliko neforsiranih pogrešaka Zagrebaša, domaćini su se u jednom trenu odvojili na čak 5 golova razlike te su mirno priveli ovu utakmicu kraju. Zagrebašima ostaje osveta na domaćem parketu Doma sportova 16. prosinca. Ta utakmica će ujedno biti i posljednja utakmica rukometaša PPD Zagreba u ovoj kalendarskoj godini.

S ukupno 7 golova najučinkovitiji je bio Filip Vistorop dok ga je slijedio David Mandić sa 6 golova.
Kod domaćina najefikasniji je bio Mikita Vailupau sa 7 postignutih golova.

MESHKOV BREST - PPD ZAGREB  33:29 (16:15)

Suci: (Dejan Marković, Marko Boričić (SRB)

PPD Zagreb: Ristanović 5 obrana, Jović 2 obrane; Šipić 4, Ereš 3, Vistorop 7, Mandić 6, Hrastnik, Stojnić, Kosteski 3, Špende, Ravnić, Gadža 3, Hrstić, Bećiri 1, Vlah 1, Vekić 1

Meshkov Brest: Pešić 4 obrane, Kulak 4 obrane; Panić 3, Shkurinskiy 5, Matskevich, Yurynok 2, Obradović 1, Accambray 3, Šhumak 5, Baranau, Razgor 1, Obranović 1, Selviasiuk, Đukić 3, Vailupau 7, Malus 2  
 

Iduća utakmica: Elverum Handball

Idući je na rasporedu susret 9. kola EHF Velux Lige prvaka u kojemu će Zagrebaši ugostiti Elverum. Norveški će istoimeni prvak protiv hrvatskog predstavnika zaigrati 24. studenoga u Areni Zagreb, a početak utakmice predviđen je za 17 sati uz izravan prijenos na Drugom programu Hrvatske radiotelevizije.

  Povratak na sve vijesti