Ozljedama ,,pokošeni’’ Zagrebaši pali u bitci u Orlen Areni!
Objavljeno: 10. 02. 2018 - 6:48

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u sklopu 11. kola EHF Lige prvaka snage su odmjerili s poljskim viceprvakom Orlen Wislom Plock. Ozljedama ,,pokošeni'' Zagrebaši od strane poljskog sastava poraženi su rezultatom 27:24, iako su put Plocka krenuli nadajući se da domaćinu neće omogućiti osvajanje prvih domaćih bodova Lige prvaka.

S minimalnom prednošću susret su otvorili hrvatski prvaci golom Igora Vorija. Iako domaća strana rezultat prebacuje na svoju stranu već u 10. minuti, igra se zatim gol za golom sve do 21. minute. Ipak, u zadnjoj trećini prvog poluvremena kreću poljski viceprvaci stvarati značajniju gol razliku da bi na desetominutnu pauzu otišli sa solidnom prednošću od +3 (13:10).

Dvoboj je nastavljen u sličnom ritmu. Wisla ulazi smireno u nastavak te kontinuirano kontrolira utakmicu držeći goste na dva ili tri gola razlike. Situacija se napokon mijenja kada se Lavovi golom Šušnje u 45. minuti vraćaju na samo pogodak zaostatka. Kumovala je tomu i mini-serija hrvatskih rukometaša od 3-0, pa u zadnjoj četvrtini utakmice semafor nakon 20:16 tek par minuta kasnije pokazuje 20:19. Ipak, kratki u sastavu, Zagrebaši ne uspjevaju preokrenuti utakmicu, a domaći sastav postiže i konačni korak u osvajanju dva iznimno važna boda u utakmici koja bi mogla biti od presudnog značaja za odlučivanje o prolasku u daljnju fazu natjecanja.

Ozljede, pa još malo ozljeda...

Nakon što se u prošlotjednom slavlju PPD Zagreba u Celju ozljedio Matej Hrstić koji je iz tog razloga iz sastava ispao do kraja tekuće sezone, u subotnjoj je utakmici nastradao Mario Vuglač. Nakon tek desetak minuta igre, jedan od dva Zagrebova lijevaka u organizaciji vanjske linije primoran je bio izaći iz igre koja je u tom trenutku za njega za subotu na koncu i završila. Detaljan pregled po povratku u Zagreb pokazat će o kakvoj je ozljedi točno riječ. ,,Izgleda jako ružno, navodno je nešto puklo u ramenu ili u prsima'', kratko je prokomentirao trener Zlatko Saračević.

Zlatko Saračević, trener PPD Zagreb

,,Prvo poluvrijeme nismo bili na razini na kojoj smo trebali igrati, iako to rezultatski nije bilo toliko daleki. Međutim, nismo bili konkretni, okomiti, nismo u napadu radili ono što smo se dogovorili. Lopta je sporo išla i u prvom smo poluvremenu dali samo 10 golova. Činjenica je da nas je u 10. ili 15. minuti poremetila ta teška ozljeda Vuglača, ali u drugom poluvremenu smo se pokušali vratiti i uspjeli smo, došli smo nekih 14 ili 13 minuta prije kraja na jedan gol razlike. Tu smo imali tri ili četiri napada za postići taj egal, međutim taj gol nismo uspjeli postići. Da smo uspjeli, imam osjećaj da bi utakmica bila drugačija. Ovako, to je to, izgubili smo utakmicu i još jednog igrača.''

Valentino Ravnić, igrač PPD Zagreba

,,Prvi je plan u svlačionici bio da budemo uz Wislu cijeli utakmicu te da na kraju, ako ćemo moći, prelomimo susret. Na kraju je tako i bilo, cijelo smo vrijeme bili na tri razlike, koliko smo god loše ušli u utakmicu i loše igrali, pa se dogodila i ta Vuglačeva ozljeda... U drugom poluvremenu smo stisnuli i zadnjih petnaest minuta bili na jedan razlike, pa dva, pa opet jedan, ali to izjednačenje nikako da dođe. Nismo iskoristili sve šanse, u zadnjim minutama oni su to iskoristili i otišli na tri razlike.''

Idući su na rasporedu su Metalurg pa Nantes!

Pred rukometašima PPD Zagreba dvoboj je 14. kola SEHA Gazprom lige u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši ugostiti Metalurg iz Skopja. Derbi s makedonskim viceprvakom na rasporedu je za utorak, 13. veljače, u sportskoj dvorani Sutinska vrela u Podsusedu, s početkom u 19.00 sati.

Samo četiri dana kasnije u zagrebačkoj Areni Zagrebaši će ugostiti francuskog viceprvaka iz Nantesa. U subotu, 17. veljače, najtrofejniji hrvatski rukometaši neće imati pravo na pogrešku žele li se plasirati među najboljih šesnaest momčadi u Europi. Početak subotnjeg susreta zakazan je za 20 sati.   

Zlatko Saračević, trener PPD Zagreba

,,Ostali smo bez Vuglača, bit će to teško, pogotovo na vanjskoj liniji gdje ispadamo jedan po jedan. Najgore je to što su to baš teške ozljede. Prvo treba prespavati, smiriti se, vraćamo se u Zagreb na jedan trening i utakmicu protiv Metalurga doma. Ostali smo samo na jednom lijevaku i to je Vekić. Pokušao sam i sa Zlajom na toj strani. Neku kombinaciju ćemo naći...''  

Valentino Ravnić, PPD Zagreb

,,Pokazali smo da možemo protiv Nantesa u teškoj utakmici u Francuskoj. Oni su jedva izvukli živu glavu, a mi im nismo na kraju uzeli niti boda, što je šteta. Sada to moramo vratiti. Mislim da imamo šanse, moramo samo posložiti kockice u glavi i bez obzira što smo izgubili dva važna igrača, možemo stisnuti da okrenemo to u svoju korist i uzmemo ta dva boda.''

Suci: Jesper Kirkholm Madsen, Henrik Mortensen (Danska)

Delegat: Dagfinn Villanger (Norveška)

Orlen Wisla Plock: Ivic 5, Duarte 4, Gebala T 4, Daszek 3, Tarabochia 2, Racotea 2, De Toledo 1, Krajewski 1, Gebala M 1, Obradovic 1, Ghionea, Zabic 3, Mihic, Borbely, Morawski, Wichary

PPD Zagreb: Bičanić 9, Vori 4, Ravnić 4, Pavlović 2, Šušnja 1, Valčić J 1, Božić Pavletić 1, Horvat 2, Mrakovčić, Vuglač, Jović, Valčić T, Kontrec, Marković, Vekić, Kastelic

  Povratak na sve vijesti