Paris Saint-Germain i Nantes među Zagrebovim protivnicima u novoj sezoni Lige prvaka!
Objavljeno: 29. 06. 2018 - 2:58

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb saznali su imena suparnika grupne faze natjecanja VELUX EHF Lige prvaka za sezonu 2018./2019.

Liga prvaka u narednoj će sezoni zadržati sistem od istih 28 momčadi kao i prethodne godine, sa 16 ekipa za skupine A i B, kao i 12 za grupe C i D. Najbolji hrvatski rukometaši još jednom su smješteni među 16 najkvalitetnijih ekipa Europe koje će se natjecati u skupinama A i B.

Ždrijebom održanim u petak, 29. lipnja u Beču, utvrđene su sve četiri skupine grupnog dijela natjecanja, a glavnom tajniku EHF-a Martinu Hausleitneru u tom su zadatku pomogla dva velika rukometna imena, Thierry Omeyer i Eduard Amorim.

Zagrebaši će tako u novoj sezoni u Areni Zagreb ugostiti francuski Paris Saint-Germain HB, mađarski MOL-Pick Szeged, njemački SG Flensburg-Handewitt, danski Skjern Håndbold, Motor Zaporozhye – Ukrajince koji su upravo ostvarili prijelaz u jednu od elitnih skupina, slovensko Celje Pivovarnu Laško i  aktualnog europskog viceprvaka iz Francuske HBC Nantes. Ovih sedam momčadi čini ostatak grupe B u koju je smješten i PPD Zagreb.

Grupna faza nove sezone započet će između 12. i 16. rujna.

GROUP A
HC Vardar
PGE Vive Kielce
Barca Lassa
HC Meshov Brest
Telekom Veszprém HC
Montpellier HB
IFK Kristianstad
Rhein-Neckar Löwen

GROUP B
Paris Saint-Germain HB
MOL-Pick Szeged
SG Flensburg-Handewitt
Skjern Handbold
HC PPD Zagreb
HC Motor Zaporozhye
RK Celje Pivovarna Lasko
HBC Nantes

GROUP C
HC Metalurg
Bjerringbro-Silkeborg
Sporting CP
Besiktas Mogaz
Chechovskie Medvedi
Tatran Presov

GROUP D
Orlen Wisla Plock
Abanca Ademar Leon
Elverum Handball
Wacker Thun
Dinamo Bucuresti
Riihimäen Cocks

  Povratak na sve vijesti