Pavlović zabio 7, Kastelic obranio 14 za pobjedu PPD Zagreba nad Nantesom
Objavljeno: 17. 02. 2018 - 11:03

Pred oko 7,000 gledatelja u Areni Zagreb PPD Zagreb je u 14. kolu EHF Lige prvaka nakon velike borbe u desetkovanom sastavu slavio protiv jedne od najjačih momčadi Francuske Nantesa 23:22 (12:8). Zagrebaše su do slavlja u utakmici koju je EHF proglasio utakmicom kola u Ligi prvaka predvodili sjajni Urh Kastelic sa 14 obrana i Domagoj Pavlović sa 7 pogodaka.

Prije početka utakmice održana je i mala svečanost prilikom koje su direktor PPD Zagreba Vedran Šupuković i generalni menadžer Božidar Jović darovima pozdravili igrače koji su u siječnju bili dijelom Europskog prvenstva održanog u Hrvatskoj. Arena Zagreb večeras je između ostalog gledala i europske zlatne Španjolce Eduarda Gurbinda i Davida Balaguera a bili su ovdje i brončani Francuzi Cyril Dumoulin, Romain Lagarde, Nicolas Claire i Nicolas Tournat.

Zagrebaši su odigrali nevjerojatno prvo poluvrijeme. Obzirom na svu silu izostanaka obrana je odradila sjajan posao zadržavši, u ovom trenutku, drugoplasiranu momčad skupine A na samo osam pogodaka u prvih 30 minuta. Glavnu ulogu imao je vratar Urh Kastelic sa osam obrana a uvelike je pomogla i činjenica da je središnji obrambeni trojac Kontrec – Vori –Tonči Valčić u prvom dijelu dozvolio tek tri pogotka iz vanjske linija Francuza (po jedan Lagarde, Claire i Gurbindo). Rezultat – četiri pogotka viška Lavova na poluvremenu (12:8) a moglo je biti i pet da Balaguer nije zabio svoj drugi večeras samo sekundu prije isteka vremena.

Francuzi su bolje krenuli u drugo poluvrijeme i uz par kvalitetnih napadačkih rješenja Nicolasa Clairea stigli na samo -1 i natjerali trenera Saračevića da pozove minutu odmora ali i da u igru vrati Domagoja Pavlovića. Ulaskom Pavlovića napadačka igra Zagreba se stabilizirala i Josip Božić Pavletić je u 46. minuti pogodio za povratak na +3 (18:15). Nešto više od pet minuta prije kraja susreta Zagrebaši su stigli i do +4 (22:18) ali su zbog dva brza pogotka Francuza u sami finiš utakmice ipak ušli sa +2 (22:20). U nevjerojatnoj završnici gosti su stigli do samo -1 te 30 sekundi prije kraja imali i kontru koju je propustio realizirati Pechmalbec odnosno koju je na fantastičan način zaustavio Urh Kastelic i donio pobjedu te vrlo važna dva boda Lavovima. Zagrebaše je sa sedam pogodaka predvodio Domagoj Pavlović koji je uz Urha Kastelica i njegovih na kraju 14 obrana bio glavni razlog slavlja PPD Zagreba. Kod gostiju po četiri pogotka Eduarda Gurbinda i Nicolasa Clairea.

U sljedećem kolu Zagrebaši gostuju u Szegedu te u zadnjem dočekuju Kristianstad. Ovom pobjedom napravili su veliki iskorak prema osmini-finala najelitnijeg Europskog klupskog natjecanja ali ništa još nije osigurano te će im za plasman među najboljih 16 momčadi Europe najvjerojatnije biti potrebna pobjeda nad Šveđanima u zadnjem kolu u Areni Zagreb.  

PPD ZAGREB – NANTES 23:22 (12:8)

PPD ZAGREB: Jović, Kastelic 13+1 obrana; Ereš, Mrakovčić, Lučin, Božić Pavletić 3, Kontrec, Vori 2, Marković 2, Horvat 4, J. Valčić 1, T. Valčić, Ravnić, Bičanić 4, Pavlović 7, Vekić. Trener Zlatko Saračević.

NANTES: Dumoulin 6 obrana, Siffert; Lagarde 2, Saurina, Guillo 2, Claire 4, Klein 3, Pechmalbec 1, Tournat 2, Emonet, Matulic 2, Gurbindo 4(1), Balaguer 2(1), Scott, Lie Hansen. Trener Thierry Anti.

IZJAVE NAKON UTAKMICE:

Zlatko Saračević, trener PPD Zagreba:

Ponosan sam na svoju momčad, jedino ovako smo mogli pobjediti. Fanatična borba, nevjerojatna obrana pogotovo u prvom dijelu. Ovo što su dečki preživjeli ovaj tjedan i na kraju odigrali takvu utakmic... Svaka čast. Sjajno je kako smo zadržali Nantes na samo 22 pogotka, obrana u prvom dijelu je zaista bila odlična.

Urh Kastelic, vratar PPD Zagreba:

Zadovoljan sam da smo ostali pozitivni u drugom dijelu iako nisam imao sjajno drugo poluvrijeme i osjetio se neki pad. Velika pobjeda večeras, zadovoljni smo naravno i idemo dalje.

Thierry Anti, trener Nantesa:

Čestitke Zagrebu, odigrali su sjajnu, borbenu utakmicu. Bila je ovo za njih utakmica 'biti ili ne biti' i to se vidjelo na terenu. Mislim da smo bili bolji u drugom dijelu, smatram da je utakmica mogla otići i na jednu u na drugu stranu ali eto, čestitam Zagrebu još jednom na pobjedi večeras.

Eduardo Gurbindo, igrač Nantesa:

Znali smo da će igrati jaku obranu, biti agresivni svih 60 minuta. Naravno da nismo zadovoljni ovim rezultatom ali dobro je što smo i dalje u igri za prvo mjesto i to ostaje naš cilj. Neće biti lako ali borit ćemo se. 

  Povratak na sve vijesti