Pobjeda nad Dubravom! PPD Zagreb uzeo 26. titulu Kupa Hrvatske!
Objavljeno: 19. 05. 2019 - 7:06

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb osvojili su Kup Hrvatske. U finalnom susretu najbolji hrvatski rukometaši nadigrali su ekipu Dubrave i tako po 26. put uzeli titulu osvajača Kupa Hrvatske.

Nakon što su u polufinalnom dvoboju nadigrali ekipu Nexe Našica rezultatom 33:31, hrvatski rukometni prvaci u finalnom su dvoboju bili bolji od gradskih rivala rezultatom 35:28 te su tako stigli do 17. naslova Kupa Hrvatske u neprekinutom nizu.

Sastavi….

Uz 17 igrača koji su doputovali u Poreč prije četiri dana, na dan finala iz zagreba su stigli i ozlijeđeni kapetan Zlatko Horvat, Leon Šušnja, Arian Jović, Artur Karvatski, Nikola Potić i Filip Vistorop.

U odnosu na polufinalni dvoboj trener Branko Tamše napravio je jednu izmjenu. Umjesto lijevog vanjskog Gregora Potočnika u sastavu se našao srednji vanjski Lovro Jotić.

Najbolji pojedinci…..

Najbolji u pobjedi PPD Zagreba bili su Damir Bičanić  s osam pogodaka, odnosno David Mandić sa šest postignutih golova. Urh Kastelic je skupio devet obrana.

Kod Dubrave svakako valja izdvojiti Petra Medića sa sedam golova, odnosno Marka Račića i Ivana Dumenčića s po četiri postignuta gola. Dominik Marković imao je dvije, a Domagoj Grahovac šest obrana.

Gostovanje kod Umaga, pa završetak sezone s Nexeom

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 09. kola Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske u kojemu će najbolji hrvatski rukometaši gostovati kod ekipe Umaga. Dvoboj Umaga i PPD Zagreba na rasporedu je u utorak 21. svibnja u Umagu. Početak dvoboja predviđen je za 18.00 sati.

U posljednjem, 10. kolu Premijer lige za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske najbolji hrvatski rukometaši ugostiti će ekipu Nexe Našica. Dvoboj dva najbolja hrvatska kluba na rasporedu je u srijedu 29. svibnja u sportskoj dvorani Kutija šibica u Zagrebu. Početak te utakmice na rasporedu je u 19.00 sati.

PPD Zagreb – Dubrava 35:28

Žatika: 3 000 ljudi

Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (Osijek)

Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb)

PPD Zagreb: Ristanović, Kastelic 9 obrana + 1 pogodak; Vori, Ereš, Mrakovčić 3, Božić Pavletić 5, Kontrec, Burić 1, Sršen 5, Jotić 3, Ravnić 1, Mandić 6, Hrstić, Bičanić 8, Vlah 2, Vekić

Dubrava: Marković 2 obrane, Domagoj Grahovac 6 obrana; Sirotić, Dumenčić 4, Ivanković 1, Volar, Radoš 3, Vinković 1, Maričić, 3 Samardžić 2, Medić 7, Družinec, Godec, Turčić 2, Mislav Grahovac 1 , Račić 4

  Povratak na sve vijesti