Pobjedom nad Željezničarom iz Niša Lavovi potvrdili prvo mjesto na regionalnoj tablici!
Objavljeno: 30. 10. 2018 - 9:22

U 7. kolu SEHA – Gazprom lige, rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb po prvi je puta u povijesti ovog regionalnog natjecanja ugostio momčad Željezničara iz Niša. U još jednom susretu odigranom u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu, najbolji hrvatski rukometaši opravdali su ulogu favorita te na koncu slavili rezultatom 30:28 (16:10).

Početak igre!

Susret između hrvatskih i srpskih rukometnih snaga prvim je pogotkom za 1:0 u korist domaćina te večeri otvorio Matej Hrstić. Nakon nekoliko neuspjelih pokušaja u napadima obaju momčadi, proradio je napad i s jedne i s druge strane. Golove za Zagreb upisuju Matej Hrstić, Zlatko Horvat, Arber Qerimi, Ivan Sršen i Tin Kontrec, dok su na drugoj polovici uspješni Andrija Madjar i Stevan Sretenović. Do isteka prve četvrtine, Lavovi bilježe ugodnu prednost od +5 (7:2). Dobra igra nastavlja se i u nastavku prvog dijela kada do isteka prvih 30 minuta utakmice Lavovi održavaju prednost te na predah odlaze sa zarađenih šest pogodaka prednosti, odnosno rezultatom 16:10.

Drugi dio susreta...

Otvaranje nastavka u potpunosti odlazi na stranu Željeznicara koji u drugo poluvrijeme ulazi s tri uzastopna pogotka te smanjuje zaostatak na -3. Igra se nastavlja u izjednačenom ritmu sve do 48. minute kada gosti prijete potpunim priključenjem, vrativši se na minimalan zaostatak (22:21). Ipak, na vrata zagrebačke momčadi ponovno staje Urh Kastelic koji s nekoliko ključnih obrana u kombinaciji s golovima Mandića i Horvata prednost vraća na stranu Zagrebaša (26:23). Zadržavaju Lavovi sličnu prednost do kraja susreta koji završava rezultatom 30:28, čime su hrvatski predstavnici ostvarili svoju šestu ovosezonsku pobjedu u SEHA ligi te potvrdili u ovom trenutku uvjerljivo prvo mjesto na regionalnoj tablici.

Momčad je do pobjede nad gostima iz Niša predvodio kapetan Zlatko Horvat sa sjajnih 12 pogodaka, dok su na protivničkoj strani najviše golova upisali Stevan Sretenović (7), Nemanja Živković (6), odnosno donedavni član zagrebačkih Lavova Dobrivoje Marković (5). Urh Kastelic odličan je još jednom bio na vratima Zagreba s upisanih 13 obrana, dok je Ristanović ubilježio tri. Duo Mihaljević-Stošić na strani Željezničara zajedno je skupio osam obrana.

PPD Zagreb - Željezničar Niš 30:28 (16:10)

Dvorana: Sutinska Vrela

Broj gledatelja: 400 

Suci: Ismailj Metalari i Nenad Nikolovski (Makedonija)

Delegat: Marjan Nachevski (Makeonija)


PPD Zagreb: Ristanović 3, Kastelic 13; Qerimi 1, Potočnik 1, Vistorop 2, Božić Pavletić 1, Kontrec 1, Burić, Sršen 3, Horvat 12, Jotić 1, Ravnić 1, Mandić 3, Hrstić 2, Bičanić 2, Vekić J

Željezničar Niš: Mihaljević 5, Stošić 3; Milovanović, Potkonjak, Stanojević 1, Sretenović 7, Madjar 1, Lazić, Milosavljević, Živković 6, Spasić, Marković 5, Jevtić 3, Damjanović 2, Kljajić, Pavlović 3

  Povratak na sve vijesti