PPD Zagreb 24. puta osvojio Kup Hrvatske!
Objavljeno: 14. 05. 2017 - 7:56

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb pobjednici su Kupa Hrvatske. U velikom finalu, 26. otkako je Hrvatske, najbolji hrvatski rukometaši stigli su do 24. pokala pobjednika Kupa nakon što bili bolji od momčadi RK Nexe Našica rezultatom 28:27 (24:24 / 12:13).

U odnosu na polufinalnu pobjedu nad ekipom RK Dubrave (34:27) u sastav najboljeg hrvatskog kluba vratio se prvi vratar Ivan Stevanović, dok je na tribine preselio Lovro Šprem. Uz njega s tribina su finale odgledali i lakše ozlijeđeni Lovro Jotić i Velko Markoski, dok su zbog nešto ozbiljnijih ozljeda u Zagrebu ostali Darko Cingesar, Josip Vekić i imenjak mu Ereš.

Jedan od najuzbudljivijih dvoboja u povijesti hrvatskog rukometa odlučen je tek nakon lutrije sedmeraca u kojoj se u junaka dvoboja s dva obranjena sedmerca prometnuo Ivan Stevanović, dok je pobjednički gol u petoj seriji sedmeraca pogodio Stipe Mandalinić.

Prethodno šokantnim sedmercima gledali smo fantastičnu utakmicu u kojoj su Našičani vodili tijekom čitavog susreta, samo da bi šest sekundi prije kraja izjednačujući pogodak postigao kapetan PPD Zagreba Igor Vori. Imali su Našičani napad za pobjedu, ali je dalekometni udarac Saše Barišića Jamana sjajnom obranom zaustavio Matevž Skok.

Najbolji u redovima pobjedničkog PPD Zagreba bili su Zlatko Horvat s 11 pogodaka, odnosno sjajni Luka Mrakovčić s četiri postignuta gola. Ivan Stevanović imao je šest, a Matevž Skok četiri obrane.

Kod Nexea svakako valja istaknuti fantastičnog Ivana Sršena s devet pogodaka, Vedrana Zrnića sa šest, odnosno Sašu Barišića Jamana i Davida Špilera s po četiri gola. Gregor Lorger imao je 13, a Perica Lelić jednu obranu.

PPD Zagreb: Stevanović 6 obrana, Skok 4 obrane, Jović; Mrakovčić 4, Vujić, Kontrec, Vori 2, Šebetić 2, Marković 2, Horvat 11(5), Šušnja 1, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić,  Miklavčić, Pavlović 1

RK Nexe: P. Lelić 1 obrana, Lorger 13 obrana; F. Lelić, Eter, Zrnić 6(3), Mrđenović, Barišić – Jaman 4, Miličević, Sršen 9, Nuić 1, Sakić 1, Halilković, Vegar, Špiler 4, Vešligaj, Herceg

  Povratak na sve vijesti